Samsung UE65F9000SL – test telewizora 4K (Ultra HD)

Smart TV Samsunga z 4K

Marek Kowalski
Samsung UE65F9000SL – test telewizora 4K (Ultra HD)

Samsung UE65F9000SL to kolejny telewizor wyposażony w matrycę o rozdzielczości 4K (Ultra HD), który mieliśmy okazję testować. Słowo kolejny jest tu istotne, bo oto zarysowuje się pewien trend. Otóż według szacunków w ciągu najbliższych 2–3 lat to właśnie superwysoka rozdzielczość będzie głównym magnesem przyciągającym potencjalnych nabywców. Czym już dziś kusi Samsung? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

5

Samsung UE65F9000SL – wiele pikseli i co jeszcze?

Samsung to największy dostawca telewizorów na świecie. W ofercie tego producenta nie mogło więc zabraknąć telewizora, który zapewniałby coś, co zdaniem producentów i analityków rynku ma obecnie największe szanse zainteresować konsumentów: ultrawysoką rozdzielczość 4K (Ultra HD). Na nasz laboratoryjny stół trafił kosztujący około 20 tys. zł model Samsung UE65F9000SL. Nie pozostało nam nic innego jak dokładnie przyjrzeć się możliwościom tego sprzętu.

Chcesz wiedzieć więcej na temat 4K? Przeczytaj nasz poradnik!

Samsung UE65F9000SL

Pełna nazwa testowanego telewizora to Samsung UE65F9000SL Smart 3D 4K UHD LED TV. Cechą, która najbardziej wyróżnia ten produkt, jest ekran o 65-calowej przekątnej i rozdzielczości Ultra HD (3840 × 2160 pikseli), zdolny również do wyświetlania obrazu 3D. Oprócz tego to „standardowy” telewizor Smart TV Samsunga, co oznacza najbardziej rozbudowaną bazę narzędzi (w tym tych dostępnych w wersji polskojęzycznej), duży zakres funkcji sterujących (sterowanie pilotem – a właściwie dwoma tego typu urządzeniami – a dodatkowo głosem oraz za pomocą gestów).

Telewizor wyróżnia się nie tylko matrycą o wysokiej rozdzielczości, ale także podsystemem audio. Jest to, co prawda, zwykły zestaw stereo, ale o imponującej, jak na płaski ekran LCD, mocy. Sumaryczna moc zestawu dwóch głośników stereo wspieranych przez dwa niskotonowe to aż 70 W, choć liczba ta nie robi, oczywiście, wrażenia, gdy porówna się ją z parametrami wyspecjalizowanych systemów kina domowego.

Telewizor, jak na produkt klasy premium przystało, wyróżnia się też dopracowanym wyglądem. Samsung w modelu F9000 postawił na klasyczne kształty: żadnych krągłości, ostre kanty, proste linie. Miłośnikom tego typu wzornictwa z pewnością przypadnie do gustu. Czy obraz 4K oraz pozostałe funkcje testowanego sprzętu są warte dość wysokiej ceny, około 20 tys. zł?

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski10

Fajny, a jak w porównaniu do wt600?

nathaniell198010

nie ma co porównywać Japończyka do koreańskiego gówna. Po 2 latach gwarancji możesz wyrzucić do śmieci, o ile dotrwa do końca gwarancji

teo5601

Podpowiem Samsungowi ; prawdziwą rewelacją i hitem rynkowym będzie dopiero telewizor który automatycznie eliminuje WREDNE REKLAMY !!!.

maggio00

JAK NA RAZIE TO PRZYDAJE SIĘ TYLKO DO WYŚWIETLANIA ZDJĘĆ Z LUSTRZANEK , OBRAZ BĘDZIE SUPER ŻYLETA

horodel00

Ciekawy ale jeszcze trochę brakuje do poziomu LG ultra hd

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.