Samsung UE65F9000SL – test telewizora 4K (Ultra HD)

Smart TV Samsunga z 4K

Marek Kowalski
Samsung UE65F9000SL – test telewizora 4K (Ultra HD)

Samsung UE65F9000SL to kolejny telewizor wyposażony w matrycę o rozdzielczości 4K (Ultra HD), który mieliśmy okazję testować. Słowo kolejny jest tu istotne, bo oto zarysowuje się pewien trend. Otóż według szacunków w ciągu najbliższych 2–3 lat to właśnie superwysoka rozdzielczość będzie głównym magnesem przyciągającym potencjalnych nabywców. Czym już dziś kusi Samsung? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

5

Narzędzia, w końcu to Smart TV

Samsung w swoich telewizorach Smart TV zapewnia największą bazę narzędzi spośród wszystkich marek obecnych na polskim rynku. Dla polskiego widza jeszcze większe znaczenie ma bardzo bogaty zestaw treści polskojęzycznych dostarczanych poprzez narzędzia przygotowane przez rodzimych dostawców oferty VOD. Choć powyższe twierdzenia zabrzmią dla niektórych niczym cytat wyjęty z reklamowej oferty producenta, to zapewniamy, że są zgodne z prawdą.

Samsung UE65F9000SL-136

Samsung UE65F9000SL-137

Samsung UE65F9000SL-138

Samsung UE65F9000SL-139

Interfejs Smart Hub 2013 jest podzielony na cztery odrębne ekrany. Każdy z nich zapewnia dostęp do innego typu treści. W testowanym telewizorze interfejs nie różni się od rozwiązań znanych z innych modeli Samsunga. Choć matryca ma znacznie wyższą rozdzielczość od Full HD, nie wpływa to na rozmiar czcionek i innych elementów, jak również na rozkład obiektów na poszczególnych ekranach. Szkoda, że wśród standardowo instalowanych narzędzi zabrakło takiego, które pozwalałoby obejrzeć jakikolwiek materiał wideo w rozdzielczości 4K. Jest kilka, dzięki którym osoby nieposiadające odtwarzacza Blu-ray 3D mogą oglądać filmy 3D, ale podobnych rozwiązań stworzonych z myślą o Ultra HD nie znaleźliśmy. Co prawda jednym z narzędzi dostępnych w Smart Hub jest moduł do obsługi YouTube'a, ale w żaden sposób nie wykorzystuje on tego, że telewizor ma ekran 4K. Nie można wymusić, by sprzęt pobrał materiał Ultra HD, nawet jeżeli wiadomo, że dany klip jest dostępny również w takiej rozdzielczości.

Przeglądarka internetowa

Samsung UE65F9000SL-152

Samsung UE65F9000SL-153

Samsung UE65F9000SL-154

Samsung UE65F9000SL-156

Jak na telewizor Smart TV przystało, nie mogło zabraknąć przeglądarki WWW. Niestety, również w tym przypadku producent nie zdecydował się w pełni wykorzystać potencjału ekranu: tylko niektóre czcionki oraz wskaźnik są wyświetlane w podwyższonej rozdzielczości, natomiast renderowanie stron odbywa się w taki sam sposób jak na ekranach Full HD.

Szybkość działania przeglądarki nie zachwyca: jest – nazwijmy to tak – typowo telewizyjna, co oznacza, że znacznie wygodniej będzie korzystać z przeglądarki uruchomionej na komputerze.

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski10

Fajny, a jak w porównaniu do wt600?

nathaniell198010

nie ma co porównywać Japończyka do koreańskiego gówna. Po 2 latach gwarancji możesz wyrzucić do śmieci, o ile dotrwa do końca gwarancji

teo5601

Podpowiem Samsungowi ; prawdziwą rewelacją i hitem rynkowym będzie dopiero telewizor który automatycznie eliminuje WREDNE REKLAMY !!!.

maggio00

JAK NA RAZIE TO PRZYDAJE SIĘ TYLKO DO WYŚWIETLANIA ZDJĘĆ Z LUSTRZANEK , OBRAZ BĘDZIE SUPER ŻYLETA

horodel00

Ciekawy ale jeszcze trochę brakuje do poziomu LG ultra hd

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.