Sony Bravia KD-55X9005A – test telewizora 4K

Telewizor 4K – Sony Bravia KD-55X9005A

Marek Kowalski
Sony Bravia KD-55X9005A – test telewizora 4K

Sony to jeden z głównych graczy na rynku telewizorów i ogólnie elektroniki konsumenckiej. A Sony Bravia KD-55X9005A to jeden z pierwszych normalnie dostępnych w sklepach telewizorów o rozdzielczości 4K (Ultra HD). Czy liczba pikseli czterokrotnie przewyższająca Full HD faktycznie wzbudza zachwyt? Czy jest sens już teraz kupować taki sprzęt? Pytań jest więcej, ale to, że mogliśmy się temu urządzeniu dokładnie przyjrzeć, pozwoliło uzyskać wiele odpowiedzi.

6

Testowane produkty:

Bravia KD-55X9005A – „powalający” telewizor Sony?

Sony Bravia KD-55X9005A

Pięćdziesiąt pięć cali perfekcji – tak przynajmniej wynika z przekazów marketingowych producenta. Telewizor Sony Bravia KD-55X9005A zdecydowanie się wyróżnia. I nie chodzi tu tylko o samą rozdzielczość matrycy, pełną Ultra HD (określaną również mianem 4K), czyli ponad 8 mln pikseli jednocześnie widocznych na ekranie. Produkt Sony to swoista demonstracja siły. Wyświetlane kolory dzięki panelowi w autorskiej technice Triluminos Display mają niemalże rzucić na kolana, brzmienie głośników Magnetic Fluid, bardzo widocznych, ma przyprawić o gęsią skórkę, a zastosowany procesor obrazu Sony 4K X-Reality Pro ma wyostrzyć każdy obraz podawany w niższej od 4K rozdzielczości do jakości porównywalnej z 4K, niezależnie od źródła.

Przechwałki? Raczej nie. Nasze wcześniejsze doświadczenia z czołowymi telewizorami japońskiej marki każą nam sądzić, że informacje producenta podkreślające najlepsze cechy sprzętu są zgodne z prawdą. Ale naszym zadaniem jest ujawnić to, o czym nie mówi, a co również ma wpływ na wygodę użytkowania.

Test tanich telewizorów

Waszym zdaniem

tomek5a00

Lepiej kupic sobie owoców niż takie pudło, co w nim sam chłam tvn i tp. W zupełności w internecie oglądanie filmów wystarcza.

tomek5a00

Kolejny chłam od sony i po co? Nie ma nic poza durnymi programami utrzymującymi aktorów. LEPIEJ W INTERNECIE POPATRZEC NA FILM

tomek5a01

A w ogóle to po co taki telewizor 4K, skoro u nas ledwo co dopiero HD weszło i nie wszędzie. A do 4K skąd brac sygnał? Z Japonii???

bulipunk2010

typowy Polaczek , przepraszam polaczek. Narzekać tylko i nic więcej, na 3 komenty 3 razy narzeka.

anowi100

Tyle że ten "polaczek" jak go nazwałeś ma trochę racji.

kayron00

Przy tej cenie nierównomierne podświetlanie, to wręcz skandal, tak szczerze moja 7 lat starta BRAVIA podświetlana jeszcze Świetlówką, daje lepszy obraz niż, nie jeden współczesny LCDek. ktoś powie OLED, hm.. tam znowu wydaje mi się że barwy są zbyt przesycone, ale to chyba cecha większości obecnych ekranów.
Co do 4K, jedyne zastosowanie to chyba jako monitor komputerowy, tylko że monitor 4k, jest średnio 3-4x tańszy od takiego TV, a wcale mu zbytnio nie ustepuje.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.