Sony Bravia KDL-50W805B – wszechstronny Full HD 3D

Smart TV według Sony – Bravia KDL-50W805B

Marek Kowalski
Sony Bravia KDL-50W805B – wszechstronny Full HD 3D

Sony Bravia KDL-W805B to kolejny telewizor Smart TV w ofercie Sony. Termin Smart TV funkcjonuje na rynku już od dłuższego czasu: mieliśmy już sterowanie głosem czy gestami (dość chłodno przyjęte przez rynek), od dłuższego czasu mamy 3D, jest komunikacja bezprzewodowa, czym jeszcze zaskoczyć konsumenta? Sony w swojej najnowszej linii telewizorów proponuje m.in. rodzinną wymianę zdjęć. Sprawdziliśmy, jak to działa w praktyce, i przyjrzeliśmy się dokładniej pozostałym funkcjom najnowszego przedstawiciela serii W8.

1

Nagrywanie programu TV

Sony Bravia KDL-50W805B udostępnia m.in. funkcję nagrywania oglądanych programów na podłączonym do gniazda USB nośniku (fleszdysku lub dysku twardym).

Sony Bravia KDL-50W805B-54

Podłączenie sprzętu do gniazda USB oznaczonego jako HDD skutkuje wyświetleniem widocznego na ekranie komunikatu.

Sony Bravia KDL-50W805B-55

Jedynym ograniczeniem dotyczącym nośników USB jest ich pojemność: telewizor nie zaakceptuje w tej roli urządzenia o pojemności mniejszej niż 32 GB.

Sony Bravia KDL-50W805B-56

Sony Bravia KDL-50W805B-57

Podobnie jak w wielu innych telewizorach udostępniających tę funkcję nośnik jest w całości formatowany i szyfrowany. Nie da się go po sformatowaniu odczytać na przykład na komputerze czy innym urządzeniu, a zawartość może zostać w przyszłości odtworzona wyłącznie na ekranie tego samego egzemplarza.

Sony Bravia KDL-50W805B-59

Sony Bravia KDL-50W805B-61

Sony Bravia KDL-50W805B-62

Samo rozpoczęcie nagrywania na już zarejestrowanym (sformatowanym) nośniku jest banalnie proste, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie. Mimo że użyliśmy pustego nośnika (fleszdysku) o pojemności 32 GB, natychmiast po włączeniu nagrywania na ekranie został wyświetlony komunikat, że nośnik jest prawie pełny. To trochę niefortunne rozwiązanie, bo może mniej doświadczonych użytkowników wprowadzać w błąd: programy były zapisywane bez żadnego problemu.

Timeshifting, czyli Pauza TV

Zwykle funkcjom nagrywania programów telewizyjnych towarzyszy funkcja timeshiftingu, tu nazwana Pauza TV

Sony Bravia KDL-50W805B-117

Aktywuje się ją podobnie jak nagrywanie, z tą różnicą, że na pilocie zamiast przycisku nagrywania wciskamy przycisk pauzy. Uwaga, telewizor Sony nie umożliwia jednoczesnego użycia funkcji zapisywania programu i Pauza TV.

Sony Bravia KDL-50W805B-118

 

Waszym zdaniem

beata.obrocka00

Ilość tekstów sponsorowanych jest porażająca. Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/. Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.