Sony Bravia KDL-50W805B – wszechstronny Full HD 3D

Smart TV według Sony – Bravia KDL-50W805B

Marek Kowalski
Sony Bravia KDL-50W805B – wszechstronny Full HD 3D

Sony Bravia KDL-W805B to kolejny telewizor Smart TV w ofercie Sony. Termin Smart TV funkcjonuje na rynku już od dłuższego czasu: mieliśmy już sterowanie głosem czy gestami (dość chłodno przyjęte przez rynek), od dłuższego czasu mamy 3D, jest komunikacja bezprzewodowa, czym jeszcze zaskoczyć konsumenta? Sony w swojej najnowszej linii telewizorów proponuje m.in. rodzinną wymianę zdjęć. Sprawdziliśmy, jak to działa w praktyce, i przyjrzeliśmy się dokładniej pozostałym funkcjom najnowszego przedstawiciela serii W8.

1

Podsumowanie

Sony Bravia KDL-50W805B to udany kompromis pomiędzy możliwościami a dość umiarkowaną (jak na sprzęt tego producenta) ceną. Niebanalne, lekkie wzornictwo (urzekająca, bardzo cienka ramka i wypełniający niemal całą dostępną przestrzeń obraz), pełny zestaw interfejsów sygnałowych i komunikacyjnych, bardzo rozbudowana funkcjonalność Smart TV, pozbawiona gadżetów w rodzaju sterowania głosem czy gestami, za to obejmująca bardziej, naszym zdaniem, przydatne funkcje ułatwiające komunikację z urządzeniami przenośnymi i współdzielenie danych – to tylko niektóre zalety telewizora Sony.

Bogaty zestaw narzędzi (ponad 200) jest, niestety, tylko połowiczną zaletą, bo wiele z nich nie jest dostosowanych do polskich realiów. Z drugiej strony dostępni są także rodzimi dostawcy VOD, producent nie zapomniał też o specjalnym narzędziu pozwalającym sprawdzić, jak wygląda obraz 3D – a ten wygląda naprawdę świetnie. Mimo zastosowania techniki migawkowej nie zaobserwowaliśmy irytującego migotania, a po zmianie źródła sygnału z 3D na 2D telewizor bardzo szybko wyłącza okulary.

Następna zaleta to szybkość działania. Bogate wizualnie menu telewizora, funkcje społecznościowe, sterowanie smartfonem, udostępnianie zdjęć za pomocą nowej funkcji Photo Share, nagrywanie programów, odtwarzacz multimedialny czy funkcja Pauza TV – wszystko to działa i, co ważne, działa płynnie.

Również pod względem liczby odtwarzanych formatów Sony znacznie się poprawiło, otwierają się nawet napisy dialogowe zapisane w odrębnych plikach tekstowych.

Zastanawiamy się, czy faktycznie użytkownicy będą często korzystać z „trybu futbolowego”. Rozwiązanie to jest ciekawe od strony technicznej, ale czy zastąpi rzeczywiste spotkania kibicujących swoim drużynom znajomych? Czas pokaże.

Najniższa znaleziona cena testowanego modelu to 3709 zł.

Rekomendacja

AGDLab-rekom300px

dla telewizora Sony Bravia KDL-50W805B


Do testów dostarczył:

 logo-sony

Sony

Waszym zdaniem

beata.obrocka00

Ilość tekstów sponsorowanych jest porażająca. Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/. Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.