Sony Bravia KDL-50W805B – wszechstronny Full HD 3D

Smart TV według Sony – Bravia KDL-50W805B

Marek Kowalski
Sony Bravia KDL-50W805B – wszechstronny Full HD 3D

Sony Bravia KDL-W805B to kolejny telewizor Smart TV w ofercie Sony. Termin Smart TV funkcjonuje na rynku już od dłuższego czasu: mieliśmy już sterowanie głosem czy gestami (dość chłodno przyjęte przez rynek), od dłuższego czasu mamy 3D, jest komunikacja bezprzewodowa, czym jeszcze zaskoczyć konsumenta? Sony w swojej najnowszej linii telewizorów proponuje m.in. rodzinną wymianę zdjęć. Sprawdziliśmy, jak to działa w praktyce, i przyjrzeliśmy się dokładniej pozostałym funkcjom najnowszego przedstawiciela serii W8.

1

Wygląd i złącza

Sony Bravia KDL-50W805B dotarł do naszej redakcji w zaskakująco małym, jak na model 50-calowy, opakowaniu. Urządzenie było jednak solidnie zabezpieczone. W środku znaleźliśmy:

- 50-calowy telewizor
- tradycyjnego pilota zdalnego sterowania
- przewód zasilający wraz z zasilaczem zewnętrznym
- baterie do pilota (2 sztuki typu AAA, tzw. małe paluszki)
- dwie pary aktywnych okularów 3D Sony TDG-BT400A
- opaskę do kabli, przydatny drobiazg, pomocny w uporządkowaniu plątaniny przewodów
- dokumentację telewizora (wielojęzyczną instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną itp.).

Oprócz podstawy z elementami montażowymi dołączono pakiet umożliwiający powieszenie sprzętu na ścianie.

8Q2A9807

8Q2A9812Cechą wizualnie bardzo wyróżniającą produkt Sony jest lekkość konstrukcji, niewielka, niemal rachityczna (ale stabilna), błyszcząca chromem podstawa (przy czym tylne nóżki są dodatkowo osłonięte, by nie porysowały mebla – brawa za dbałość o drobiazgi), bardzo cienki panel (w górnej części telewizora ma on grubość zaledwie 16 mm!) i jeszcze cieńsza ramka okalająca ekran (po bokach i na górze ma szerokość zaledwie 8 mm) – wszystko to powoduje, że telewizor z pewnością się spodoba wielu potencjalnym nabywcom. Sam ekran został pokryty warstwą przeciwodblaskową, dzięki czemu obraz jest czytelny nawet w bardzo słoneczne dni.

Złącza

8Q2A9808

8Q2A9811

 

8Q2A9810

Złącza rozmieszczono w trzech różnych miejscach. Te najczęściej wykorzystywane, takie jak gniazda antenowe tunera naziemnego/kablowego oraz tunera satelitarnego, zamontowano w płaszczyźnie równoległej do ekranu, dzięki czemu kable nie będą przeszkadzać po zawieszeniu telewizora na ścianie. Sprzęt wyposażono w cztery wyjścia HDMI, z których jedno jest zgodne ze standardem MHL (można do niego podłączyć na przykład urządzenie przenośne i jednocześnie przesyłać dane oraz ładować akumulator), a jedno zapewnia połączenie z kanałem zwrotnym audio (HDMI ARC). Oprócz tego z tyłu obudowy znaleźliśmy dwa porty USB, z których jeden charakteryzuje się nieco większą mocą i jest przeznaczony do podłączenia dysku twardego, który będzie pełnił funkcję nośnika dla nagrywanych programów. Nie mogło też zabraknąć gniazda słuchawkowego (to standardowy minijack o średnicy 3,5 mm).

W odrębnym module umieszczono rzadziej wykorzystywane złącza: AV (SCART oraz composite/component video) i optyczne, cyfrowe wyjście audio w standardzie Toslink. 

8Q2A9809

Na tył trafił również niewielki panel kontrolny, pozwalający sterować funkcjami sprzętu w sytuacji, gdy pilot odmówi posłuszeństwa.

8Q2A9804Panel telewizora jest tak cienki, że zasilacz nie zmieścił się w obudowie. Nie pozostało nam nic innego jak go podłączyć i uruchomić sprzęt.

 

Waszym zdaniem

beata.obrocka00

Ilość tekstów sponsorowanych jest porażająca. Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/. Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.