Sony Bravia KDL-50W805B – wszechstronny Full HD 3D

Smart TV według Sony – Bravia KDL-50W805B

Marek Kowalski
Sony Bravia KDL-50W805B – wszechstronny Full HD 3D

Sony Bravia KDL-W805B to kolejny telewizor Smart TV w ofercie Sony. Termin Smart TV funkcjonuje na rynku już od dłuższego czasu: mieliśmy już sterowanie głosem czy gestami (dość chłodno przyjęte przez rynek), od dłuższego czasu mamy 3D, jest komunikacja bezprzewodowa, czym jeszcze zaskoczyć konsumenta? Sony w swojej najnowszej linii telewizorów proponuje m.in. rodzinną wymianę zdjęć. Sprawdziliśmy, jak to działa w praktyce, i przyjrzeliśmy się dokładniej pozostałym funkcjom najnowszego przedstawiciela serii W8.

1

Czas na telewizję – skanowanie i nawigacja

Na samym początku warto powiedzieć, że testowany sprzęt włącza się bardzo szybko. Od momentu wciśnięcia przycisku na pilocie do pojawienia się obrazu na ekranie upływają... 2–3 sekundy! To rewelacyjny wynik.

Sony Bravia KDL-50W805B otrzymał najnowsze oprogramowanie wewnętrzne. Wcześniej, gdy mieliśmy okazję zobaczyć go w siedzibie producenta, powiedziano nam o zmienionym, wygodniejszym interfejsie. Zacznijmy od wstępnej konfiguracji.

Sony Bravia KDL-50W805B-1

Na początek tradycyjnie: wybór języka.

Sony Bravia KDL-50W805B-2

Drugi etap – i od razu konfiguracja sieci. Dziwne? Niekoniecznie, ten telewizor bez sieci to jak samochód bez kół. Pokażemy to na dalszych stronach.

Sony Bravia KDL-50W805B-3

Dostępne są dwie metody połączenia: WPS (dla ruterów z przyciskiem WPS) i bardziej tradycyjna, z wyszukiwaniem dostępnych sieci.

Sony Bravia KDL-50W805B-4

Telewizor odnalazł obie redakcyjne sieci: 2,4 GHz oraz 5 GHz.

Sony Bravia KDL-50W805B-5

Klucz dostępu wprowadzamy tradycyjnie, za pomocą ekranowej klawiatury.

Sony Bravia KDL-50W805B-6

Sony Bravia KDL-50W805B-7

Połączenie zostaje nawiązane bardzo szybko, dosłownie w kilka sekund.

Sony Bravia KDL-50W805B-8

Gdy telewizor wie, że łącze jest już dostępne, sprawdza dostępność aktualizacji.

Sony Bravia KDL-50W805B-9

Dalsze funkcje są trochę mętnie opisane, w każdym razie jeśli wierzyć słowom producenta, gdy wyrazimy zgodę na przesyłanie danych dotyczących użycia danego telewizora, firma będzie mogła lepiej zoptymalizować funkcje sieciowe i ewentualnie precyzyjniej wprowadzać poprawki w przyszłych wersjach oprogramowania.

Sony Bravia KDL-50W805B-11

Sony Bravia KDL-50W805B jest wyposażony w tuner satelitarny, stąd propozycja skonfigurowania kanałów właśnie z tego źródła.

Sony Bravia KDL-50W805B-12

W razie braku oferty konkretnego usługodawcy satelitarnego trzeba samodzielnie wprowadzić dane satelity.

Sony Bravia KDL-50W805B-13

Możliwe jest utworzenie dwóch list kanałów satelitarnych: „ręcznej” (np. z samodzielnie wyszukanymi kanałami bezpłatnymi) oraz automatycznej (pochodzącej od danego operatora).

Sony Bravia KDL-50W805B-14

Decydując się na ofertę konkretnego operatora, wystarczy się upewnić, że w slocie CI+ jest umieszczona karta modułu dostępu warunkowego, a następnie wybrać odpowiedniego dostawcę.

Sony Bravia KDL-50W805B-20

Następny etap to wybór kanałów telewizji kablowej/naziemnej.

Sony Bravia KDL-50W805B-21

Sony Bravia KDL-50W805B-22

Telewizor sprawnie poradził sobie ze znalezieniem kanałów polskiej naziemnej telewizji cyfrowej. Potrzebował na to 49 sekund.

Sony Bravia KDL-50W805B-23

Na tym w zasadzie wstępna konfiguracja się kończy. Dodatkowe opcje widoczne na ekranie zamykającym etap wstępnych ustawień pozwalają włączyć tryb sklepowy oraz wybrać, czy wbudowany zestaw nagłośnieniowy ma mieć charakterystykę brzmieniową właściwą dla telewizora wiszącego na ścianie czy postawionego na stoliku.

Sony Bravia KDL-50W805B-28
Bezpośrednio po zakończeniu konfiguracji sprzęt zachęcił nas do skorzystania z nowego trybu wyszukiwania treści, nazwanego tu Discover

Sony Bravia KDL-50W805B-29

Polega to na tym, że można określić preferowane treści, wprowadzając słowa kluczowe.

Sony Bravia KDL-50W805B-31

Sony Bravia KDL-50W805B-36

My na próbę wpisaliśmy komedia. Choć nic z tego gatunku nie było w tamtym momencie emitowane na żadnym z kanałów telewizji naziemnej, telewizor „poradził” sobie z tym problemem, proponując pasujący do tego słowa kluczowego klip z witryny YouTube. Całkiem sprytne.

Waszym zdaniem

beata.obrocka00

Ilość tekstów sponsorowanych jest porażająca. Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/. Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.