Sony Bravia KDL-50W805B – wszechstronny Full HD 3D

Smart TV według Sony – Bravia KDL-50W805B

Marek Kowalski
Sony Bravia KDL-50W805B – wszechstronny Full HD 3D

Sony Bravia KDL-W805B to kolejny telewizor Smart TV w ofercie Sony. Termin Smart TV funkcjonuje na rynku już od dłuższego czasu: mieliśmy już sterowanie głosem czy gestami (dość chłodno przyjęte przez rynek), od dłuższego czasu mamy 3D, jest komunikacja bezprzewodowa, czym jeszcze zaskoczyć konsumenta? Sony w swojej najnowszej linii telewizorów proponuje m.in. rodzinną wymianę zdjęć. Sprawdziliśmy, jak to działa w praktyce, i przyjrzeliśmy się dokładniej pozostałym funkcjom najnowszego przedstawiciela serii W8.

1

Przeglądanie internetu

Kolejnym elementem wyróżniającym każdy telewizor Smart TV jest wbudowana przeglądarka internetowa.

Sony Bravia KDL-50W805B-156

Wbudowany program do przeglądania WWW po pierwszym uruchomieniu standardowo ładuje witrynę domową producenta. Adresy witryn wprowadza się niezbyt wygodnie (służy do tego klawiatura ekranowa). Posługiwanie się przeglądarką nieco ułatwia myszka, ale gdy spróbowaliśmy podłączyć do telewizora komputerowego gryzonia, zaobserwowaliśmy nieco dziwne zachowanie. Z jednej strony zobaczyliśmy komunikat informujący, że urządzenie nie jest obsługiwane, a z drugiej... na ekranie pojawił się reagujący na ruchy wskaźnik. Kółko przewijania też działało.

Sony Bravia KDL-50W805B-157

Sony Bravia KDL-50W805B-158

Popularne witryny internetowe wyświetlają się poprawnie, również te szyfrowane.

Sony Bravia KDL-50W805B-159

Ale już strona Extrememusic.com, w całości zbudowana w technice Adobe Flash, okazała się dla wbudowanej przeglądarki zbyt ciężkostrawnym daniem.

Waszym zdaniem

beata.obrocka00

Ilość tekstów sponsorowanych jest porażająca. Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/. Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.