Sony Bravia KDL-55HX955 - test telewizora Full HD 3D

55 cali japońskiej brawury

Marek Kowalski
Sony Bravia KDL-55HX955 - test telewizora Full HD 3D

Założona zaraz po drugiej wojnie światowej japońska korporacja zatrudniająca dziś około 150 tysięcy pracowników to bezsprzecznie światowy potentat wśród producentów elektroniki użytkowej. Model Sony Bravia KDL-55HX955 ma stać się potentatem wśród telewizorów w bieżącym roku. Czy faktycznie ten 55-calowy, topowy sprzęt Sony na 2013 rok podbije serca konsumentów? Jedno jest pewne, to nie jest produkt, obok którego przechodzi się obojętnie.

2

Testowane produkty:

Wstęp

Zgodnie z tym co podaje producent, telewizory Sony z serii Bravia HX95 to obecnie najbardziej zaawansowane technicznie telewizory Full HD (podkreślamy: Full HD, a nie telewizory w ogóle) w ofercie japońskiego producenta. Po raz pierwszy opisywany na łamach artykułu model mieliśmy okazję obejrzeć podczas berlińskich targów IFA 2012, które odbyły się na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku. Wtedy jednak nie mogliśmy ocenić w praktyce możliwości tego sprzętu. Przyszedł jednak czas, że dano nam szansę przyjrzeć się możliwościom telewizora Sony dokładniej, znacznie dokładniej.

Sony Bravia KDL-55HX955

Na wstępie jeszcze kilka ogólnych informacji o testowanym egzemplarzu. W serii Bravia HX95 dostępne są dwa modele telewizorów z ekranami o przekątnych 55 cali oraz 65 cali. My testowaliśmy model mniejszy, ale rozwiązania technologiczne zastosowane w obu modelach są identyczne. Należą do nich m.in. pełne podświetlenie LED matryc telewizorów z funkcją lokalnego wygaszania (local dimming), co zwiększa kontrast obrazu, w obu matryce chronione są szkłem Gorilla Glass, dla obu dynamiczny współczynnik kontrastu jest większy od miliona, a kąt widzenia lewo-prawo i góra-dół jest niemal półpełny (178 stopni). Telewizory są w stanie wyświetlić do 200 klatek na sekundę (200 Hz), ale funkcja optymalizacji ruchu o nazwie Motionflow XR pracuje z częstotliwością 800 Hz. W tej klasie urządzeń nie mogło również zabraknąć licznych filtrów poprawiających jakość kolorów (Live Colour, Deep Colour), redukcji zakłóceń typowych dla strumieni MPEG. Cóż, wygląda na to, że czeka nas sporo pracy przy ocenie możliwości testowanego sprzętu.

Waszym zdaniem

dawid191200

Jaka matryca jest tu zastosowana? ASV Sharpa?

monia.zalewska00

Alternatywnie mniejszy, ale z lepszą technologią http://matrixmedia.pl/tv-3d-sony-kdl-47w807.html co Panowie na to ?

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.