Soundfreaq Sound Stack SFQ-03 – test stacji dokującej

Dźwiękowy wariat

Dawid Grzyb
Soundfreaq Sound Stack SFQ-03 – test stacji dokującej

W nasze ręce trafiła kolejna stacja dokująca przystosowana do współpracy m.in. z urządzeniami firmy Apple, Sound Step SFQ-03 amerykańskiej firmy Soundfreaq. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom może ona działać w parze również z urządzeniami, które komunikują się z innymi w technice Bluetooth, a to nie wszystkie możliwości połączeń. Jednak produkt do tanich nie należy. Czy warto?

0

Testowane produkty:

Podsumowanie

Wszystkie urządzenia Apple mają jedną cechę wspólną: są banalnie łatwe w obsłudze. Także stacja dokująca firmy Soundfreaq jest wyjątkowo łatwa w użyciu, dlatego osoby przyzwyczajone do prostych rozwiązań lub na bakier z elektroniką będą wniebowzięte. Również wykonanie nie zawodzi. Czy zatem warto wydać blisko 1700 zł?

Konstrukcja nie budzi zastrzeżeń. Mnogość wejść umożliwia podłączenie wielu źródeł, pilot jest funkcjonalny, a jakość transmisji w technice Bluetooth okazała się bardzo dobra. Brzmienie, jak na stację dokującą, jest przyzwoite. Cierpi na przypadłości typowe dla minigłośników: scena i szczegółowość dźwięku są przeciętne, brakuje niskiego basu. Przydałby się wbudowany akumulator, bo stacje dokujące to z założenia urządzenia przenośne.

Ale cena jest zaporowa. Stacje dokujące z reguły nie są tanie, ale muszą rywalizować także z tradycyjnym sprzętem audio. Przykładowo przetestowana przez nas niedawno miniwieża Yamahy, która również współpracuje z urządzeniami Apple, jest tańsza, zapewnia dużo lepszą jakość dźwięku i nie zajmuje o wiele więcej miejsca. Nie uważamy tej stacji za produkt nieudany, wręcz przeciwnie – problemem jest właśnie cena i konkurencja.

Do testów dostarczył:

Soundfreaq Sound Stack SFQ-03 – test stacji dokującej  (1)

ZGSklep.pl

Soundfreaq Sound Stack SFQ-03
Cena: 1699 zł

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.