Superlux HD572, Superlux HD661 oraz Superlux HD681 – trzy pary niedrogich nausznych słuchawek. Test

Tanie, nauszne granie

Dawid Grzyb
Superlux HD572, Superlux HD661 oraz Superlux HD681 – trzy pary niedrogich nausznych słuchawek. Test

Wiele osób nie kupiłoby nigdy tanich słuchawek, zapewne nie wierząc w ich możliwości i jakość wykonania. Czy to słuszne podejście? Dziś przedstawiamy trzy pary słuchawek tajwańskiej firmy Superlux, o której już od jakiegoś czasu jest w Polsce głośno.

0

Testowane produkty:

Wstęp

Wiele osób uważa, że produkt, który jest tani, nie może być dobry. To przekonanie, któremu poniekąd trudno się dziwić, rozprzestrzeniło się niczym wirus. Niektóre elementy muszą tyle a tyle kosztować, a ewentualne oszczędności widać gołym okiem, więc sprzęt sprawia wrażenie bubla. Zapewne każdy choć raz miał do czynienia z tanim gadżetem, który wyglądał dobrze na opakowaniu i znacznie gorzej po wyjęciu i który się po krótkim czasie uszkodził.

Jednakże to nie reguła. Wielu cenionych producentów oferuje praktycznie tylko tani sprzęt. Dotyczy to każdej gałęzi audio, od kolumn głośnikowych aż po przenośne odtwarzacze plików muzycznych czy słuchawki. Dziś zajmiemy się tymi ostatnimi.

O firmie Superlux od jakiegoś czasu jest w Polsce głośno, choć na razie tylko w światku miłośników słuchawek. Niektórzy bardzo mocno zachwalają kilka modeli tej marki, więc postanowiliśmy przyjrzeć się im bliżej. Słuchawki nauszne tego tajwańskiego producenta renomę zyskały dzięki podobno bardzo dobremu brzmieniu, ale kluczowym czynnikiem okazała się cena. Większość popularnych pozycji z jego katalogu nie kosztuje więcej niż 200 zł, a znajdą się nawet o połowę tańsze.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.