Tanie kuchenki mikrofalowe – test porównawczy

Czy tania kuchenka może być dobra?

Agnieszka Serafinowicz, Paweł Serafinowi
Tanie kuchenki mikrofalowe – test porównawczy

W gąszczu wyspecjalizowanych drobnych sprzętów kuchennych – m.in. wszelkiego rodzaju opiekaczy, parowarów, grilli, podgrzewaczy i prodiży – niezaprzeczalnie prym wiodą kuchenki mikrofalowe, które łączą w sobie funkcje kilku takich urządzeń. Ich ceny , a co za tym idzie – funkcjonalność, też są bardzo zróżnicowane. Co potrafią najtańsze kuchenki? Czego się po nich spodziewać? Czy warto je kupować?

2

Testowane produkty:

Tanie mikrofalówki

Mimo że o kuchenkach mikrofalowych powiedziano równie wiele złego, jak i dobrego, to jednoznacznie nie udało się udowodnić szkodliwości ich działania, a nieliczni przeciwnicy ich używania nie spotykają się ze zrozumieniem osób, którym zależy na szybkim i prostym przygotowywaniu posiłków. Skutkiem tego dziś kuchenkę mikrofalową można spotkać nieomal w każdej kuchni, jednak różnice w funkcjonalności, rozmiarach i wyglądzie poszczególnych modeli – a tym samym w cenie – są coraz większe.

Na rynku są też wyspecjalizowane urządzenia wielofunkcyjne, które już chyba tylko z nazwy są „kuchenką mikrofalową”, bo wymiarami przypominają piekarnik, a pełnią funkcję mikrofalówki, piekarnika, opiekacza i urządzenia do gotowania na parze. Jednak nie każdy potrzebuje aż tak wyspecjalizowanego, dużego i najczęściej drogiego sprzętu.

Z myślą o mniej wymagających użytkownikach na sklepowe półki nadal trafiają proste, niewielkie i tanie modele kuchenek mikrofalowych. Ich wybór jest ogromny, a różnice w cenach – nadal spore. Decydując się na zakup jednego z takich urządzeń, zastanawiamy się: wybrać takie za 300 zł czy takie za 600 zł? Czy te najtańsze są coś warte? Czy są bezpieczne? Czego można się po nich spodziewać?

Na co może liczyć nabywca niewielkiej i niedrogiej kuchenki mikrofalowej, sprawdzamy na przykładzie 10 wybranych modeli: ETA 0205, ETA 4208, Haier HSA-2280EGB, Hyundai MWE2117W, MPM 20-KMG-02, OK. OMW 320D-M, Panasonic NN-E201 WM, Samsung GE83X, Whirlpool MWD 308/WH, Zelmer MW4063DS. Wszystkie są dostępne w cenie około 300 zł.

Kuchenki mikrofalowe - sklep

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Ja mam od jakiegoś czasu tę mikrofalę Panasonica i muszę przyznać, że dla singla z wielkiego miasta nic więcej nie trzeba :)

kalinabors00

A gdzie kupowałeś tego Panasonica? Przeglądałam allegro, www.conrad.pl i ceneo, ale wolę jeszcze dopytać.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.