Tanie telewizory - test porównawczy

Jaki telewizor kupić i nie przepłacić?

Marek Kowalski
Tanie telewizory - test porównawczy

Mimo wciąż rosnącej roli komputerów, smartfonów czy tabletów to wciąż telewizor jest najbardziej powszechnym urządzeniem z gatunku elektroniki konsumenckiej. Rok 2013 wniósł w kwestii telewizji wiele zmian. Przeszliśmy całkowicie na odbiór telewizji cyfrowej. Dla wielu to okazja do zmiany modelu na nowszy. Czy taka zmiana jest równoznaczna z olbrzymim wydatkiem? Telewizory faktycznie potrafią być bardzo drogie, ale my wnikliwie spojrzeliśmy na kilkanaście modeli mieszczących się w dolnej skali cenowej. Czy tani telewizor to dobry telewizor? Jaki telewizor wybrać za kwotę nieprzekraczającą 1500 zł? A może da się jeszcze mniej wydać na niezły sprzęt? W tekście znajdziecie odpowiedzi nie tylko na te pytania.

9

Testowane produkty:

Hyundai LLF22945CRGBR

Drugi i ostatni w naszym teście telewizor z ekranem o przekątnej 22 cale wyróżniał się już na pierwszy rzut oka. Nie chodzi jednak o zastosowane w nim technologie - to zwykły ekran LED z podświetleniem krawędziowym. Typ podobny jak w przypadku pozostałych modeli w naszym teście. Producent zachęca do swojego produktu w zupełnie inny i trzeba przyznać, nieszablonowy sposób.

Opakowanie i pierwsze wrażenie

Do opakowania produktu nie mamy żadnych zastrzeżeń. Telewizor jest dobrze zabezpieczony i podczas transportu ze sklepu do domu nic mu się nie powinno stać.

Hyundai LLF22945CRGBR

Wykonana w naszej redakcji fotografia przedstawia testowany model z założoną jasnozieloną ramką. To właśnie element wyróżniający ten model na tle innych w naszym teście. Oprócz telewizora w zestawie z nim otrzymujemy trzy kolorowe, wymienne ramki nakładane na panel. Sam telewizor (jego obudowa) są w całości białe, łącznie z podstawą.

Hyundai LLF22945CRGBR

Złącza umieszczone z tyłu telewizora rozmieszczona w dwóch modułach. Antenowe, SCART, HDMI, VGA oraz SPDIF (cyfrowe audio) umieszczono w taki sposób, że kable wychodzą do tyłu. Rozwiązanie niezbyt praktyczne zwłaszcza w przypadku gdy chcemy umieścić telewizor blisko ściany. Pozostałe dostępne złącza umieszczone zostały na bocznej listwie, prostopadłej do płaszczyzny ekranu, oczywiście również z tyłu telewizora. Znajdziemy tam kompozytowe złącze wideo, stereofoniczne wyjście audio, gniazdko USB oraz slot na kartę dostępu warunkowego (CI - Common Interface)

Hyundai LLF22945CRGBR

Pilot, pomijając jego estetykę (która nie każdemu może się podobać) jest dość funkcjonalny, ale naszym zdaniem jego klawisze mogłyby być nieco większe. Ponadto model ten jest najprawdopodobniej stosowany również w przypadku bardziej funkcjonalnych modeli tego producenta. Kilka przycisków widocznych na pilocie nie miało w przypadku opisywanego telewizora żadnej przypisanej funkcji („brak funkcji” wg instrukcji).

Hyundai LLF22945CRGBR

W sytuacji gdy baterie w pilocie się wyczerpią funkcjami telewizora można sterować za pomocą niewielkiego, częściowo obrotowego przełącznika umieszczonego z tyłu telewizora. Rozwiązanie minimalistyczne i wymagające przyzwyczajenia, ale skuteczne.

Parametry techniczne i galeria

Kolorbiały, do wyboru różnokolorowe ramki (3 dodatkowe dostępne w zestawie z telewizorem)
Rozdzielczość ekranuFull HD (1920 x 1080 pikseli)
Format obrazu16:9
Kontrast dynamiczny1000000:1
Rodzaj matrycyTFT-LED
TechnologieLED
Załączone wyposażeniekabel sieciowy, pilot zdalnego sterowania, wielojęzyczna instrukcja (w tym w języku polskim), wymienne ramki na obudowę telewizora (zielona, czerwona i niebieska), podstawa do telewizora
Waga bez podstawki0 kg
Wysokość z podstawką38 cm
Gwarancja producenta24 miesiące
Tuner analogowyTak
Mocowanie VESA 0 mm
Wbudowana karta sieciowa EthernetNie
Liczba gniazd USB 1 szt.
Odtwarzanie plików MP3Tak
Odtwarzanie plików DivX Home TheaterNie
Przeglądarka WWWNie
Wejście ComponentNie
Wyjście słuchawkoweTak
PilotTak
Czas reakcji matrycy5 ms
Pobór mocy w trybie uśpienia0 W
Szerokość53,5 cm
Głębokość bez podstawki3,4 cm
Moc wbudowanych głośników 5 W
Tuner cyfrowy DVB-S (SAT)Nie
Liczba wejść Scart (Euro) 1 szt.
Odtwarzanie plików JPEGTak
Odtwarzanie plików WMVNie
Obsługa kontenerów MKVTak
Wejście S-VideoNie
Wejście VGATak
TeletekstTak
Jasność250 cd/m2
Pobór mocy maks.0 W
Waga brutto (produkt z opakowaniem)0 kg
Głębokość z podstawką13,5 cm
Napięcie zasilania230 V
Tuner cyfrowy DVB-T MPEG-4Tak
Liczba wejść HDMI 1 szt.
Dekoder Dolby DigitalTak
Kąt widzenia w pionie0 °
Odtwarzanie plików WMATak
Odtwarzanie plików MP4Tak
Możliwość nagrywania (USB HDD/HDD/Pamięć SD)Tak
Wejście DVINie
Uprzestrzennienie dźwiękuNie
Przekątna ekranu22 "
Waga z podstawką4,9 kg
Wysokość bez podstawki24,3 cm
Średni pobór mocy22 W
Tuner cyfrowy DVB-T MPEG-2Nie
Pamięć stron teletekstu0 str.
Wbudowana bezprzewodowa karta sieciowa WiFiNie
Kąt widzenia w poziomie 0 °
Odtwarzanie plików FLACNie
Odtwarzanie plików DivX HDNie
Obsługa SkypeNie
Wejście CompositeTak
Wyjście audioTak
Kompatybilność z DLNANie
Częstotliwość odświeżania0 Hz
  • Hyundai LLF22945CRGBR
  • Hyundai LLF22945CRGBR
  • Hyundai LLF22945CRGBR
  • Hyundai LLF22945CRGBR
  • Hyundai LLF22945CRGBR
  • Hyundai LLF22945CRGBR
  • Hyundai LLF22945CRGBR
  • Hyundai LLF22945CRGBR
Hyundai LLF22945CRGBR

Uruchomienie, skanowanie kanałów i nawigacja

Hyundai LLF22945CRGBR

Po podłączeniu anteny i zasilania uruchomiliśmy sprzęt. Po krótkiej chwili na ekranie wyświetlone zostało menu wyboru języka. Zastosowany w testowanym telewizorze interfejs oprogramowania sterującego wykorzystywany jest - co zresztą zobaczycie zapoznając się z opisem pozostałych telewizorów w naszym teście - nie tylko przez firmę Hyundai.

Hyundai LLF22945CRGBR

Hyundai LLF22945CRGBR

Hyundai LLF22945CRGBR

Hyundai LLF22945CRGBR

Hyundai LLF22945CRGBR

Po wyborze języka uruchamiana jest procedura pierwszej instalacji. Użytkownik krok po kroku jest prowadzony kolejno przez wybór odpowiednich parametrów pracy tunera (kraj, typ wyszukiwania itp.). Telewizor wyposażony jest zarówno w tuner analogowy jak i cyfrowy. W Polsce obecnie zastosowanie praktyczne ma już tylko ten drugi - transmisje analogowe zostały już wyłączone.

Hyundai LLF22945CRGBR

Hyundai LLF22945CRGBR

Przeszukanie eteru w celu namierzenia dostępnych programów naziemnej telewizji cyfrowej zajęło kolorowemu telewizorowi koreańskiej marki okrągłą minutę. Zaletą jest predefiniowane ustawienie kanałów. Nie są one rozmieszczane wg ich pozycji w multipleksie, ale wstępnie uporządkowane. Jeżeli jednak komuś nie odpowiada proponowane ustawienie kolejności programów może to łatwo zmienić w wyświetlanym bezpośrednio po zakończeniu skanowania okienku edycji listy kanałów.

Podczas przełączania kanałów telewizor potrafi odczytać dodatkowe informacje o odbieranej cyfrowo treści. Przez krótki czas na ekranie wyświetlany jest numer kanału, nazwa, czas emisji danego programu, tytuł aktualnie nadawanej pozycji oraz tytuł kolejnego programu.

Hyundai LLF22945CRGBR

Integralną cechą telewizji cyfrowej są usługi dodatkowe i dodatkowe informacje dystrybuowane przez nadawców. Jedną z takich usług jest oczywiście przewodnik po programach. W tym telewizorze interfejs przewodnika nie jest szczególnie estetyczny, ale funkcjonalności mu nie można odmówić. Wyświetlane informacje można filtrować np. wg gatunku programu, przełączać się pomiędzy kolejne dni, ustawiać wybrane pozycje do nagrania, przypomnienia itp. Zastrzeżenie można mieć do wielkości opisów - jak na niewielki rozmiar ekranu dla niektórych użytkowników mogą one być zbyt mało czytelne.

Menu ekranowe, sterowanie obrazem, dźwiękiem i funkcje dodatkowe

Hyundai LLF22945CRGBR

Menu główne telewizora to po prostu układ ikon, z których każda odpowiada za oddzielną kategorię ustawień.

Hyundai LLF22945CRGBR

Hyundai LLF22945CRGBR

Opcje związane z regulacjami obrazu rozmieszczono w dwóch odrębnych panelach. W panelu podstawowym możemy wybierać jeden z predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, a także niezależnie regulować takie parametry jak kontrast, jaskrawość, ostrość czy nasycenie. Dostępne są również funkcje stopniujące wbudowany mechanizm redukcji szumów czy regulujące podświetlenie matrycy. W ustawieniach zaawansowanych możemy m.in. regulować temperaturę koloru czy zmieniać proporcje ekranu.

Hyundai LLF22945CRGBR

W menu ustawień audio możemy niezależnie sterować nagłośnieniem wbudowanych głośników jak i regulować poziom głośności w podłączonych do telewizora słuchawkach. Jest też wbudowany korektor, dostępny w trybie użytkownika, ale od razu wyjaśniamy, że wbudowane w ten niewielki telewizor głośniki nie powalają brzmieniem, choć oczywiście i sam telewizor nie jest sprzętem do kina domowego. To nie ta klasa cenowa.

Współpraca z dodatkowymi urządzeniami, nagrywanie i odtwarzanie multimediów

Po zapoznaniu się z funkcjami menu przeszliśmy do kolejnego etapu testów i sprawdzaliśmy jak telewizor radzi sobie z innym sprzętem.

Hyundai LLF22945CRGBR

Niestety, niektóre z flashdysków wykorzystywanych przez nas w zestawie testowym (dotyczyło to modeli USB 3.0 o pojemności 32 GB) nie były poprawnie rozpoznawane przez telewizor. Po ich podłączeniu i próbie włączenia nagrywania aktualnie oglądanego programu uzyskaliśmy jedynie widoczny na zdjęciu komunikat.

Hyundai LLF22945CRGBR

Funkcja nagrywania ożyła po zmianie nośnika. Po umieszczeniu w slocie USB pendrive'a USB 2.0 o pojemności 4 GB funkcja nagrywania zadziałała bez zarzutu, a na ekranie wyświetlona została informacja o pozostałym czasie nagrywania aktualnej adycji. Funkcja zapisu działa w ten sposób że po jej włączeniu, aktualnie oglądany program zostanie zapisany do końca. Kolejne wciśnięcie przycisku nagrywania podczas trwania danego programu spowoduje wydanie polecenia nagrania kolejnego programu na danym kanale.

Hyundai LLF22945CRGBR

O ile tylko podłączony nośnik był prawidłowo rozpoznawany przez telewizor również funkcja przesunięcia czasowego (ang. timeshifting) działała bezproblemowo.

Hyundai LLF22945CRGBR

Po sprawdzeniu funkcji nagrywania i timeshiftingu przyszedł czas na przetestowanie wbudowanego w telewizor odtwarzacza multimedialnego. Interfejs odtwarzacza przypomina główny interfejs menu ekranowego (poziomo rozmieszczone ikony z określonymi kategoriami funkcji). Każda z ikon uruchamia odrębny moduł: odtwarzania filmów, zdjęć, muzyki, nagranych programów oraz ustawień ogólnych.

Hyundai LLF22945CRGBR

Z naszego zestawu zdjęć testowych telewizor Hyundai rozpoznał dwa formaty plików. JPEG będący de facto standardem w przypadku zdjęć cyfrowych oraz format BMP. Standardowo media player wyświetla dane w postaci odrębnych plików, ale możliwe jest przełączenie na tryb folderów, który jednak wydał nam się mniej wygodny od domyślnie aktywnego.

Hyundai LLF22945CRGBR

Posiadacze zbiorów "empetrójek" mogą wykorzystać telewizor jako odtwarzacz muzyczny. Oprócz formatu MP3 moduł odtwarzacza audio rozpoznaje również pliki WMA (Windows Media Audio) i nieskompresowany format WAV.

Hyundai LLF22945CRGBR

Ze zrozumiałych względów najwięcej uwagi poświęciliśmy wbudowanemu w telewizor odtwarzaczowi wideo. W naszym testowym zbiorze plików wideo rozpoznał on wiele popularnych formatów. Bez żadnego problemu możemy odtwarzać filmy w najpopularniejszych obecnie formatach MP4 i MKV. Sprawdziliśmy również jak telewizor radzi sobie z napisami dialogowymi zapisanymi w postaci odrębnych plików tekstowych (w formacie SRT i TXT). Również w tym przypadku telewizor stanął na wysokości zadania. Rozpoznał pliki SRT z kodowaniem polskich liter wg standardów CP1250 (Windows) oraz ISO8859-2. Jedynie w pliku, w którym znaki były kodowane zgodnie ze standardem UTF-8 nie były widoczne polskie "ogonki".

Podczas odtwarzania wideo, dostępne są podstawowe kontrolki odtwarzania, takie jak możliwość przewijania (z różnymi prędkościami, w obu kierunkach), przejście do konkretnego punktu (czasu) w odtwarzanym pliku a nawet korekta synchronizacji napisów z obrazem z poziomu telewizora.

Moduł odtwarzacza multimediów, choć charakteryzujący się dość spartańskim interfejsem, oceniamy jednak wysoko za jego funkcjonalność. Użytkownicy mający bogate zbiory filmów z napisami z pewnością będą zadowoleni.

Podłączenie telewizora do komputera możliwe jest na dwa sposoby. Można do tego celu wykorzystać analogowe złącze VGA lub połączyć komputer z telewizorem za pomocą kabla HDMI. Po wybraniu tej drugiej opcji mogliśmy przejść do dalszego etapu testów związanego z pomiarami za pomocą kolorymetru.

Pomiary i testy

Nasze pomiary zaczęliśmy standardowo od zmierzenia poboru energii elektrycznej. Podobnie jak w przypadku opisanego wcześniej modelu Manta LED2204 również i tym przypadku nie oczekiwaliśmy dużego zużycia, zważywszy na rozmiary urządzenia. Zgodnie z etykietką energetyczną testowany telewizor Hyundai LLF22945CRGBR jest urządzeniem spełniającym normy klasy energetycznej A. Pobór prądu zgodnie z etykietą wynosi 22 W, rocznie telewizor ma zużyć 32 kWh. A oto wyniki naszych pomiarów:

- pobierana moc w standardowych ustawieniach w trakcie wyświetlania białej planszy – 23,3 W,
- pobierana moc w standardowych ustawieniach w trakcie wyświetlania czarnej planszy – 24,3 W,
- maksymalny odnotowany chwilowy pobór mocy podczas wyświetlania obrazu z różnych źródeł – 24 W,
- pobór mocy w trybie czuwania – 0,2 W.

Łatwo zauważyć, że wyniki są nieznacznie wyższe od wartości podawanych na etykiecie energetycznej produktu. Czas na sprawdzenie równomierności i mocy luminancji ekranu.

Hyundai LLF22945CRGBR

Ekran telewizora Hyundai świeci nieco słabiej (przy standardowych ustawieniach) niż ekran telewizora Manta, ale to akurat nie jest wadą, bo może korzystnie wpłynąć na kontrast. W każdym razie w żadnym obszarze ekranu poziom luminancji nie przekroczył dopuszczalnego progu tolerancji. Mówiąc prościej, ekran tego kolorowego telewizora świeci równo.

Hyundai LLF22945CRGBR

Wykres pokazujący rozkład jasności ekranu.

Hyundai LLF22945CRGBR

Kolejny pomiar dotyczył temperatury barwowej światła białego emitowanego przez ekran. W tym przypadku niestety nie było już tak dobrze. Przy standardowych ustawieniach temperatura barwowa była znacznie wyższa od wartości 6500 K, a ponadto w sześciu z dziewięciu mierzonych obszarach ekranu tolerancja odchyleń wartości została przekroczona.

Hyundai LLF22945CRGBR

Wykres pokazujący rozkład temperatury barwowej - górna część ekranu jest wyraźnie "cieplejsza", natomiast dolna - "chłodniejsza".

Po uzyskaniu takich wyników sprawdzaliśmy również czy telewizor da się ustawić, czy też - mówiąc fachowo - skalibrować. W przypadku tego modelu udało się to osiągnąć. Po kalibracji temperatura barwowa w centralnej części ekranu wynosiła 6448 K i była bardziej równomierna na całym ekranie. Zatem choć początkowe (domyślne ustawienia) nie są najlepsze, to można telewizor ustawić lepiej.

Hyundai LLF22945CRGBR

Hyundai LLF22945CRGBR

Hyundai LLF22945CRGBR

Jak kolorowy Hyundai radzi sobie z kolorami na ekranie? Dokładnie tak samo jak opisany na poprzedniej stronie telewizor Manty. Oba modele uzyskały dokładnie takie samo pokrycie procentowe przestrzeni sRGB: 89,8%.

Hyundai LLF22945CRGBR

Dostosowanie obrazu pomogło, "kreskówkowy" obraz był odpowiednio czytelny.

Hyundai LLF22945CRGBR

Ciemna scena ujawnia mankamenty paneli LCD - niedostateczną czerń, ale jak na tę klasę cenową nie jest źle.

Hyundai LLF22945CRGBR

Dynamiczny obraz w standardowej rozdzielczości to oczywiste rozmycia. Cóż, w tej cenie nie możemy jednak oczekiwać szybkiej elektroniki z kilkusethercowym odświeżaniem.

Hyundai LLF22945CRGBR

Za to obraz w rozdzielczości Full HD (nawet niepełnym, bo przecież programy HD w naziemnej telewizji cyfrowej nadawane są w rozdzielczości 1080i) wygląda już naprawdę przyzwoicie.

Hyundai LLF22945CRGBR

Szarości po dopasowaniu ustawień prezentują się tak jak powinny.

Hyundai LLF22945CRGBR

Również do kontrastowych linii i okręgów nie mieliśmy zastrzeżeń.

Hyundai LLF22945CRGBR

Hyundai LLF22945CRGBR

Hyundai LLF22945CRGBR

Testowe obrazy w rozdzielczości (od góry) 360p, 720p i 1080p. Mechanizm przeskalowujący działał prawidłowo.

Wnioski

Jeżeli tylko zaakceptujemy nieszablonowe wzornictwo i linię kolorystyczną telewizora Hyundai LLF22945CRGBR, to otrzymamy sprzęt, który wyposażono w funkcjonalny odtwarzacz multimedialny oraz elastyczne menu pozwalające uporać się z początkowymi nieprawidłowościami w obrazie. Charakterystyczna stylistyka tego telewizora oraz możliwość wymiany kolorowych ramek czynią z niego ciekawą propozycję np. telewizora do pokoju dziecięcego. Choć z drugiej strony dzieciom lepiej poczytać książki niż zrzucić obowiązki rodziców na telewizję.

Plusy i minusy:

+ Prosta obsługa dobrze spolszczone menu
+ Funkcjonalny odtwarzacz multimedialny z obsługą napisów
+ Łatwy montaż podstawy

- Kłopot z rozpoznaniem niektórych nośników USB
- Nierównomierna temperatura barwowa przy standardowych ustawieniach

Do testów dostarczył:

logo Digison

Waszym zdaniem

krzysztofszulc00

Test naprawdę bardzo rzetelny i będzie pomocny przy wyborze budżetowego TV. Wyciągając wnioski z waszego testu widzę, że zaraz po zakupie warto wykonać kalibrację ekranu. Nie zamieściliście jednak opisu w jaki sposób możemy skalibrować taki TV. Zwykły użytkownik niewiele zrozumie z dołączonych diagramów, nie będzie posiadał również kolorymetru. Czy przyszły nabywca ma możliwość zrobienia tego we własnym zakresie bez dodatkowych urządzeń? Czy tak dobre efekty kalibracji osiągnęliście sterując jedynie poziomem kontrastu/jasności i poziomem podstawowych barw RGB?

marek.j.kowalski01

@krzysztofszulc: dziękujemy za opinię. Jeżeli chodzi o kalibrację bazowaliśmy wyłącznie na opcjach regulacyjnych dostępnych w samym telewizorze. Żaden z telewizorów nie był wprowadzany w tryb serwisowy, nie korzystaliśmy z żadnych ponadstandardowych, niedostępnych zwykłemu użytkownikowi ustawień. Kolorymetr służył nam głównie do oceny osiągniętych rezultatów. Co prawda możliwe jest, by to kolorymetr wprowadzał zmiany w ustawieniach urządzenia, ale celowo z tego zrezygnowaliśmy ustawiając każdy z telewizorów ręcznie za pomocą opcji wbudowanych w menu urządzenia, a potem dokonując za pomocą kolorymetru tylko pomiarów. Tekst poradniczy dotyczący samodzielnej kalibracji i zasad regulacji w celu poprawienia jakości obrazu niebawem opublikujemy.

ireneusz.bacik00

Aż ciężko mi uwierzyć, że tylko jeden tv Panasonika znalazł się w tym zestawieniu. No i nie znalazł się mój dt50, ale faktycznie nie był najtańszy. Zastanawiam się, czy podejście "im tańszy, tym lepszy" jest właściwe w przypadku takiego sprzętu. Moja teściowa zawsze powtarza, że biednych nie stać na kupowanie tanich rzeczy i coś w tym jest. Może raczej powinniście edukować czytelników, że za jakość trzeba zapłacić, ale że w dłuższej perspektywie to popłaca....

stomatologista00

@ireneuszbacik: dt50 to dobry tv, nie wiem tylko czy powinieneś słuchać teściowej...

audikom00

Jestem posiadaczem TV Funai 32fl553p/10 od dwóch tygodni .Długo nie mogłem się zdecydować na zakup tv led z powodu kiepskiej jakości obrazu w tanich urządzeniach tego typu przedstawianych w sklepach . Rozglądając się od około trzech lat za takim telewizorem przychylałem się głównie do tv Funaji ze względu na stosunek jakość / cena i pięcioletnią gwarancje . Przy kosztach naprawy uszkodzeń w led , gwarancja jest największą zaletą tego TV przy porównywalnych często lepszych parametrach wyświetlania i obsługi. Z zakupionego za 999 zł TV jestem wyjątkowo zadowolony , po wykonaniu dostępnych ustawień obrazu pod siebie stwierdziłem że jest on bardzo dobry . Jako 32 cale wygląda dzisiaj na mały to do osobistego średniego pokoju jest wystarczający. W domu mam do porównania Samsunga UE40EH5020W i LG 42LM3400 , Samsung robiony niby pod cyfrówkę w Polsce nie daje rady ,ogólnie da się oglądać jednak podczas meczu piłkarzom znikały głowy i nie tylko , LG jest wyraźnie lepszy od niego . Moje Funai nie ustępuje w/w a wg. syna oglądacza LG moje TV ma bdb większą głębie obrazu co by to nie znaczyło . Na tym zakończę mój wywód może z czasem opisze dalsze doświadczenia z tym TV. Mam jednak ważne pytanie w specyfikacji podajecie matryce TFT-LED a ja się spotkałem z wypowiedzią (podobno przedstawiciela producenta ) że jest to matryca ISP . Prosze o wyjaśnienie .

audikom00

Telewizor fajny ,otoczka ludzka kiepska. Na adres pawel.pilarczyk@agdlab.pl , podobno tutejszego szefa , ponowiłem zadane wyżej pytanie o matryce tego TV. Całkowite olecko ani be ani me , nikt się nie strudził odpowiedzią . To samo pytanie zadałem serwisowi na stronie Funai , ta sama reakcja , ponowiłem dalej nic olewanie klienta , a później zdziwko że ma się nędzną opinie wśród potencjalnych zainteresowanych . Zaczynam sądzić że to jakaś tajemnica CIA.

jacek.bukowiecki00

Autor testu ma chyba duży problem z geometrią. Czemu niby miało służyć przeliczenie zużycia energii na cal przekątnej ? I tak największy ekran przegra a najmniejszy wygra. Coś sensownego wniosłoby przeliczenie na jednostkę powierzchni ekranu - cal kwadratowy. No ale żeby to wiedzieć ...............

dominika.zaporowska00

Rozważam zakup Toshiby lub Sharpa z tej listy, ale chciałabym się upewnić, czy pozwolą mi one na:

- oglądanie dowolnych programów telewizyjnych przez internet (sport, wiadomości, filmy) bez podłączania kablówki/satelity/telewizji naziemnej?
- przeglądanie dowolnych stron internetowych (poczta, YouTube, Facebook)?

Jak to jest?

beata.obrocka00

Ten jest w miare tani i zdaje się porządny: http://cosiepsuje.com/produkt/25/ue32f5300.html . Co sądzicie?

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.