Test miksera z Biedronki model HM-5165

Miksujemy z Biedronką

Daria Kowalska
Test miksera z Biedronki model HM-5165

Kilka lat temu sprzęt AGD kupowało się w sklepach oferujących tylko tego rodzaju sprzęt. Dziś urządzenia stanowiące niezbędne elementy wyposażenia domu czy kuchni znajdziemy praktycznie w każdym sklepie dużej sieci handlowej, hiper- i supermarketach. W naszej redakcji mieliśmy okazję przyjrzeć się dokładniej kolejnemu urządzeniu sprzedawanemu w popularnej sieci sklepów Biedronka. Tym razem jest to mikser kuchenny, model HM-5165.

7

Testowane produkty:

Wstęp

Mikser to urządzenie niezbędne w każdej kuchni. Bardzo ułatwia przygotowanie wielu potraw czy wypieków skutecznie rozcierając, mieszając, ubijając, ucierając czy urabiając składniki ciast i innych dań. Za wynalazcę tego, jakże przydatnego w dzisiejszej kuchni sprzętu uważa się Waltera Scotta, który już 1870 opatentował pierwszy mikser ręczny. Mimo identycznego nazwiska wynalazca miksera nie ma nic wspólnego z żyjącym pół wieku wcześniej, szkockim powieściopisarzem Sir Walterem Scottem.

Główne zadanie miksera to znaczące skrócenie czasu przygotowania wielu potraw. Oczywiście czynności takie jak urabianie ciasta czy ubijanie jajek można wykonać również ręcznie, ale wtedy przygotowanie nawet prostego ciasta staje się czynnością długotrwałą i po prostu męczącą.

Sprzęt, który trafił do naszej redakcji, to niewielki mikser model HM-5165 oferowany w sklepach sieci Biedronka. Urządzenie dysponuje niewielką, bo wynoszącą zaledwie 300 W mocą. Już na wstępie wzbudziło to nasze wątpliwości, co do skuteczności, a tym samym przydatności sprzętu. Oczywiście sugerowanie się wyłącznie mocą miksera to za mało by rzetelnie oszacować jego faktyczną funkcjonalność. Czy sprzęt z Biedronki zadowoli pasjonata domowych potraw? Sprawdziliśmy to przedstawiając wnioski w dalszej części tekstu. Najpierw jednak obejrzyjmy, jak urządzenie prezentuje się z bliska.

Mikser HM-5165

Waszym zdaniem

marekg600

Szanowna Pani Redaktor, funkcja "Turbo" działa tylko jej funkcja polega na czymś innym niż to do czego podczas testu próbowano jej użyć. Piąty bieg to najwyższa szybkość jaką mikser może działać więc nic dziwnego że wciskanie turbo nic nie dawało. Przycisk turbo używa się podczas pracy miksera na jednym z niższych biegów żeby błyskawicznie zwiększyć szybkość pracy bez potrzeby przechodzenia poprzez kolejne biegi.

xxRadzio1700

po co robicie darmową reklamę Biedronce ? Płacą Wam za to ? !!!

ryszard6500

kupiłem po kilku dniach zepsuł się. Na całe szczęście otrzymałem zwrot pieniędzy.

szorhabor00

Dokładnie jak napisał marekg6. Funkcja Turbo to natychmiastowe zwiększenie obrotów do maksymalnych w tym przypadku do najwyższego biegu. Urządzenie każdego innego producenta działa dokładnie na tych samych zasadach z tą różnicą że za markę Biedronka nie trzeba więcej płacić niż u konkurencji.

fresfggrde00

Szanowna Pani Dario. Jeśli się o czymś pisze , trzeba mieć o tym pojęcie , niestety zabrakło Popełniła Pani 3 błędy 1. 300W jest to moc standardowa dla mikserów i należy do wyższych - Zelmer - 400W 2. Przycisk turbo jest równy piątemu biegowi , gdyby Pani go wcisnęła na 3 lub 4 biegu , odczułaby Pani różnicę 3. Maksymalny czas pracy nie dotyczy nagrzania się obudowy i poparzenia , jak Pani sugeruje , a możliwości spalenia się silnika wskutek przegrzania. Niestety mamy coraz więcej "dziennikarzy" , którzy piszą , ale nie wiedzą o czym.

daria.kowalskaagdlab00

Dziękuję za słuszne uwagi na temat działania funkcji turbo. Brak precyzji w opisie testów praktycznych miksera wynika z faktu, iż poprzednio testowany mikser miał możliwość tzw „6 biegu”. W opisie testu praktycznego ewidentnie zabrakło podstawowej informacji, mówiącej o zasadzie działania funkcji turbo (precyzyjnie wyjaśnionej chociażby przez marekg6 oraz szorhabor). Poprawki w tekście zostały już wprowadzone. I wbrew temu, co pisze fresfggrde, „nie myli się ten, co nic nie robi” Daria Kowalska

maryla.5000

Mam ten robot minimum od 6 lat i musze przyznac, ze jest super. Wyrabiam nim nawet ciasto drozdzowe. Po tym dlugim czasie uzytkowania wyblakl mu tylko kolor obudowy.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.