Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Uśmiech proszę!

Marek Kowalski
Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Jaki aparat do 1000 zł wybrać? Jaki kompakt będzie najlepszy na wakacje?Współczesne aparaty kompaktowe to coś znacznie więcej niż tylko zwykłe cyfrowe "małpki". Dynamiczny rozwój elektroniki pozwolił wkomponować w te niewielkie urządzenia nie tylko funkcje stricte związane z fotografią, ale również np. z komunikacją (GPS, WiFi etc). Oczywiście dalej proces wykonania zdjęcia można w nich sprowadzić do wciśnięcia migawki bez martwienia się o pozostałe parametry, a automatyka aparatu powinna wygenerować odpowiednio naświetlone zdjęcie. Powinna, ale czy to robi? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz test porównawczy aparatów kompaktowych do 1000 zł.

1

Testowane produkty:

Canon PowerShot SX500 IS - Ocena, zalety i wady

Canon PowerShot SX500 IS wzbudził w nas mieszane uczucia. Z jednej strony, funkcjonalnej, aparat jest dobrze wyposażonym kompaktem z superzoomem, adresowanym nawet nie tylko do absolutnie początkującego adepta fotografii, ale również do osób, które chciały by bliżej poznać meandry tej sztuki. Tryby manualne, możliwość samodzielnej zmiany ustawień, to wszystko ucieszy tych bardziej ambitnych. Oczywiście dostępny jest również tryb pełnej automatyki - działa dobrze, ale zdjęcia niestety nie powalają na kolana.

Bardzo dużą zaletą jest funkcja ułatwiająca kadrowanie podczas dużych zbliżeń, a także praca stabilizatora. Szkoda, że projektanci tego modelu nie zdecydowali się na umożliwienie rejestracji wideo w rozdzielczości Full HD, co z połączeniu z dobrą stabilizacją byłoby dla wielu istotnym argumentem przemawiającym za wyborem właśnie tego modelu. Tymczasem HD (720p), to w dzisiejszych czasach trochę za mało. 

Do testów dostarczył:

logo Canon

Canon

Najniższa znaleziona cena testowanego modelu: 678 zł

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Z tego zestawienia tylko TZ30!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.