Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Uśmiech proszę!

Marek Kowalski
Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Jaki aparat do 1000 zł wybrać? Jaki kompakt będzie najlepszy na wakacje?Współczesne aparaty kompaktowe to coś znacznie więcej niż tylko zwykłe cyfrowe "małpki". Dynamiczny rozwój elektroniki pozwolił wkomponować w te niewielkie urządzenia nie tylko funkcje stricte związane z fotografią, ale również np. z komunikacją (GPS, WiFi etc). Oczywiście dalej proces wykonania zdjęcia można w nich sprowadzić do wciśnięcia migawki bez martwienia się o pozostałe parametry, a automatyka aparatu powinna wygenerować odpowiednio naświetlone zdjęcie. Powinna, ale czy to robi? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz test porównawczy aparatów kompaktowych do 1000 zł.

1

Testowane produkty:

Sony DSC-WX60

Kolejny aparat Sony, jakże odmienny od poprzednio opisywanego modelu. Mniejsze gabaryty, mniejsza matryca, a zdjęcia? Cóż, zobaczcie sami. Zacznijmy jednak standardowo.

Opakowanie i zawartość

Sony DSC-WX60

Niewielkie pudełko (bez problemów można je wziąć w jedną rękę) podobnie jak w poprzednim przypadku sygnowane jest logo zbliżającego się mundialu, znak że mamy do czynienia z modelem nowym, który ma zdobyć serca (nie tylko) kibiców. Zestaw informacji typowy dla Sony i wielojęzyczne napisy.

Sony DSC-WX60

Sony DSC-WX60

W środku znaleźliśmy: aparat (w innym kolorze niż sugerowałoby zdjęcie na opakowaniu), akumulator Sony NP-BN, przewód USB - micro USB, zasilacz sieciowy, przewód zasilający (łączący zasilacz z gniazdkiem elektrycznym), pasek do aparatu (na nadgarstek), instrukcję obsługi, kolorową broszurkę zachęcająca do rejestracji, kartę gwarancyjną oraz ulotkę informacyjna dotycząca opcjonalnych akcesoriów do opisywanego modelu.

Do wyposażenia zestawu Sony DSC-WX60 również nie mamy większych zastrzeżeń. Karty pamięci oczywiście brak, ale to już standard - przy zakupie jakiegokolwiek aparatu cyfrowego zawsze należy uwzględnić dodatkowy wydatek.Brak karty pamięci w zestawie to niestety już norma wśród wszystkich producentów i modeli aparatów. Zawsze należy pamiętać o tym, aby do kosztów zakupu samego aparatu doliczyć również kwotę potrzebną na zakup odpowiedniej karty pamięci. Warto jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku sam aparat pozwoli na wykonanie kilku zdjęć czy krótkiego nagrania wideo w sytuacji, gdy nie będziemy mieli karty pamięci. Model Sony DSC-WX60 wyposażono w niewielką pamięć wbudowaną wystarczającą na zapis około 8 zdjęć w maksymalnej rozdzielczości. Obsługiwane w tym aparacie typy kart są takie same jak w modelu DSC-H200.

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Z tego zestawienia tylko TZ30!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.