Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Uśmiech proszę!

Marek Kowalski
Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Jaki aparat do 1000 zł wybrać? Jaki kompakt będzie najlepszy na wakacje?Współczesne aparaty kompaktowe to coś znacznie więcej niż tylko zwykłe cyfrowe "małpki". Dynamiczny rozwój elektroniki pozwolił wkomponować w te niewielkie urządzenia nie tylko funkcje stricte związane z fotografią, ale również np. z komunikacją (GPS, WiFi etc). Oczywiście dalej proces wykonania zdjęcia można w nich sprowadzić do wciśnięcia migawki bez martwienia się o pozostałe parametry, a automatyka aparatu powinna wygenerować odpowiednio naświetlone zdjęcie. Powinna, ale czy to robi? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz test porównawczy aparatów kompaktowych do 1000 zł.

1

Testowane produkty:

Samsung WB250F - Ocena, zalety i wady

Samsung WB250F jest co prawda znacznie droższy (względnie) od poprzedniego modelu, ale też robi od niego znacznie lepsze zdjęcia oraz klipy wideo i to mimo mniejszej o ok. 2 MP rozdzielczości matrycy niż w DV150F. To kolejny dowód na to, że sama rozdzielczość elementu światłoczułego w aparacie, to nie wszystko. Lepsza optyka użyta w WB250F zadecydowała o lepszych rezultatach uzyskiwanych na fotografiach.

Eksperyment z nietypowym dwufunkcyjnym sterowaniem (jednocześnie ekran dotykowy oraz przyciski kontrolne) uważamy za udany, choć nie każdemu może to przypaść do gustu (dlatego osobom mającym wątpliwości zalecamy wypróbowanie modelu w sklepie jeszcze przed zakupem). 

Funkcje sieciowe jak na "smart" aparat przystało są bogate i powinny spodobać się tym, którzy intensywnie i na różne sposoby wykorzystują łączność bezprzewodową. Zdalne sterowanie, udostępnianie, kopie zapasowe, to wszystko zalety. Początkowa cena tego modelu przekraczała znacznie 700 zł i za taką kwotę ten aparat byłby nieco za drogi, ale w obecnej cenie jest naszym zdaniem propozycją wartą rozważenia.

+ przyzwoita jakość zdjęć

+ dobre tłumienie niepożądanych szumów otoczenia podczas rejestracji wideo

+ bogaty zestaw efektów i funkcji sieciowych

- w niektórych przypadkach dość widoczna aberracja chromatyczna

Do testów dostarczył:

logo Samsung

Samsung

Najniższa znaleziona cena testowanego modelu: 512 zł

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Z tego zestawienia tylko TZ30!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.