Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Uśmiech proszę!

Marek Kowalski
Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Jaki aparat do 1000 zł wybrać? Jaki kompakt będzie najlepszy na wakacje?Współczesne aparaty kompaktowe to coś znacznie więcej niż tylko zwykłe cyfrowe "małpki". Dynamiczny rozwój elektroniki pozwolił wkomponować w te niewielkie urządzenia nie tylko funkcje stricte związane z fotografią, ale również np. z komunikacją (GPS, WiFi etc). Oczywiście dalej proces wykonania zdjęcia można w nich sprowadzić do wciśnięcia migawki bez martwienia się o pozostałe parametry, a automatyka aparatu powinna wygenerować odpowiednio naświetlone zdjęcie. Powinna, ale czy to robi? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz test porównawczy aparatów kompaktowych do 1000 zł.

1

Testowane produkty:

Samsung WB800F - Ocena, zalety i wady

Samsung WB800F nieznacznie różni się od swojego poprzednika - modelu WB250F. Oba aparaty oferują podobną funkcjonalność. W przypadku WB800F dodatkową zaletą jest obecność złącza HDMI, ale jeżeli dysponujemy telewizorem z interfejsem WiFi to i tak prościej będzie przesyłać zdjęcia na duży ekran drogą bezprzewodową.

Klasyczny w kształcie, nowoczesny w obsłudze (forsowane przez Samsunga sterowanie za pomocą ekranu dotykowego i przycisków), wykonuje całkiem przyzwoite zdjęcia i dobrze rejestruje sekwencje wideo. Jest jednak też trochę droższy od swojego poprzednika, ale gdy weźmiemy pod uwagę, że w momencie rynkowej premiery kosztował tyle, że nie mieścił by się w naszych kryteriach budżetowych... (kosztował ok. 1200 zł).

+ prosta obsługa

+ niezłe wideo

+ sporo funkcji sieciowych i edycyjnych

- wyświetlacz mocno odbija światło, co utrudnia kadrowanie w niektórych sytuacjach

Do testów dostarczył:

logo Samsung

Samsung

Najniższa znaleziona cena testowanego modelu: 689 zł

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Z tego zestawienia tylko TZ30!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.