Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Uśmiech proszę!

Marek Kowalski
Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Jaki aparat do 1000 zł wybrać? Jaki kompakt będzie najlepszy na wakacje?Współczesne aparaty kompaktowe to coś znacznie więcej niż tylko zwykłe cyfrowe "małpki". Dynamiczny rozwój elektroniki pozwolił wkomponować w te niewielkie urządzenia nie tylko funkcje stricte związane z fotografią, ale również np. z komunikacją (GPS, WiFi etc). Oczywiście dalej proces wykonania zdjęcia można w nich sprowadzić do wciśnięcia migawki bez martwienia się o pozostałe parametry, a automatyka aparatu powinna wygenerować odpowiednio naświetlone zdjęcie. Powinna, ale czy to robi? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz test porównawczy aparatów kompaktowych do 1000 zł.

1

Testowane produkty:

Samsung WB850F - Ocena, zalety i wady

Samsung WB850F to kawał solidnego i - uwaga - drogiego kompaktu. Aparat ten jest najdroższym egzemplarzem w naszym teście, ale też trzeba przyznać że bogato wyposażonym w liczne funkcje: WiFi, GPS, świetny wyświetlacz itp.

Tym co niestety najmniej nam się podobało podczas testów jest zauważalnie słaba wydajność baterii - bogactwo funkcji przy jednoczesnym pozostawieniu tego samego ogniwa co w mniej wymagających modelach powoduje, że z fotografowania będziemy cieszyć się krócej niż np. w WB800F czy WB250F. Zaskoczył nas też brak złącza HDMI, ale wobec bogatych możliwości udostępniania treści poprzez interfejs WiFi nie jest to szczególnie dotkliwa wada, tym bardziej, że starsze urządzenia AV można podłączyć przez wyjście audio wideo dostępne w tym modelu.

+ jakość wykonania

+ wygodna obsługa

+ znakomity wyświetlacz

+ WiFI+GPS

- krótki czas pracy na akumulatorze

- dość duża odległość minimalna ostrzenia, co sprawia pewne kłopoty ze zdjęciami makro

Do testów dostarczył:

logo Samsung

Samsung

Najniższa znaleziona cena testowanego modelu: 999 zł

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Z tego zestawienia tylko TZ30!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.