Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Uśmiech proszę!

Marek Kowalski
Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Jaki aparat do 1000 zł wybrać? Jaki kompakt będzie najlepszy na wakacje?Współczesne aparaty kompaktowe to coś znacznie więcej niż tylko zwykłe cyfrowe "małpki". Dynamiczny rozwój elektroniki pozwolił wkomponować w te niewielkie urządzenia nie tylko funkcje stricte związane z fotografią, ale również np. z komunikacją (GPS, WiFi etc). Oczywiście dalej proces wykonania zdjęcia można w nich sprowadzić do wciśnięcia migawki bez martwienia się o pozostałe parametry, a automatyka aparatu powinna wygenerować odpowiednio naświetlone zdjęcie. Powinna, ale czy to robi? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz test porównawczy aparatów kompaktowych do 1000 zł.

1

Testowane produkty:

Olympus VH-520 - Wygląd


Olympus Stylus VH-520

Olympus VH-520 to typowy przedstawiciel klasy tanich kompaktów. Płaska obudowa, pozbawiona nadmiernej ilości przycisków i kontrolek - ma być prosto, ładnie (różne warianty kolorystyczne do wyboru - my otrzymaliśmy model fioletowy) i wygodnie. Z przodu widoczna lampa błyskowa, dioda doświetlająca AF oraz obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym.

Olympus Stylus VH-520

W górnej części po lewej stronie brak jakichkolwiek elementów użytkowych.

Olympus Stylus VH-520

Po prawej spust migawki oraz odrębny przycisk aktywujący nagrywanie wideo. Pośrodku górnej krawędzi włącznik aparatu.

Olympus Stylus VH-520

Z tyłu wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cale (460 tys. pikseli). Po prawej stronie wyświetlacza przyciski sterujące zoomem pełniące również rolę przybliżenia i oddalenia zdjęć w trybie odtwarzania. Nieco niżej przycisk nawigacyjny menu dający również dostęp do funkcji zmieniających ilość informacji prezentowanych na ekranie, trybu pracy lampy błyskowej oraz samowyzwalacza, ewentualnie funkcji usuwania zdjęć z pamięci. Na samym dole tryb odtwarzania oraz przycisk wywołujący menu główne.

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Z tego zestawienia tylko TZ30!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.