Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Uśmiech proszę!

Marek Kowalski
Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Jaki aparat do 1000 zł wybrać? Jaki kompakt będzie najlepszy na wakacje?Współczesne aparaty kompaktowe to coś znacznie więcej niż tylko zwykłe cyfrowe "małpki". Dynamiczny rozwój elektroniki pozwolił wkomponować w te niewielkie urządzenia nie tylko funkcje stricte związane z fotografią, ale również np. z komunikacją (GPS, WiFi etc). Oczywiście dalej proces wykonania zdjęcia można w nich sprowadzić do wciśnięcia migawki bez martwienia się o pozostałe parametry, a automatyka aparatu powinna wygenerować odpowiednio naświetlone zdjęcie. Powinna, ale czy to robi? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz test porównawczy aparatów kompaktowych do 1000 zł.

1

Testowane produkty:

Nikon Coolpix S31 - Funkcjonalność

Jak już wcześniej wspomnieliśmy Nikon Coolpix S31 to aparat wyróżniający się nie tylko kolorystyką, ale też wytrzymałością. To urządzenie, które widzielibyśmy w rękach aktywnego dziecka zainteresowanego fotografią cyfrową i biorąc pod uwagę wygląd menu chyba do takiej grupy docelowej ten sprzęt jest kierowany. 

Nikon Coolpix S31

Gdy pominiemy kwestię odporności obudowy, kompakt Nikona reprezentuje stosunkowo ubogą funkcjonalność. Matryca wyposażona jest tylko w 10 mln pikseli, co dziś jest wartością raczej niską, nawet w tej klasie sprzętu. Zoom optyczny tylko trzykrotny, ale z drugiej strony nie brakuje programów tematycznych, takich jak np. dedykowany tryb podwodny, efekt miniatury, czy tryb o nazwie Sztuczne ognie. Młodszym i najmłodszym użytkownikom aparatu z pewnością spodobają się zabawne filtry obrazu takie jak np. Rybie oko zniekształcające "artystycznie" wykonaną fotografię.

Ciekawostką jest możliwość wzbogacania zdjęć notatkami głosowymi. Drobiazg znany od bardzo dawna, później nieco zapomniany w aparatach kompaktowych, powraca w tym modelu Nikona i dla grupy docelowej, do której ten aparat jest kierowany, funkcja ta powinna być przydatna. Dzieciom zdecydowanie łatwiej będzie wypowiedzieć jakiś komentarz słowny do fotografii niż opisywać zdjęcia w programie do obróbki fotografii.

 

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Z tego zestawienia tylko TZ30!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.