Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Uśmiech proszę!

Marek Kowalski
Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Jaki aparat do 1000 zł wybrać? Jaki kompakt będzie najlepszy na wakacje?Współczesne aparaty kompaktowe to coś znacznie więcej niż tylko zwykłe cyfrowe "małpki". Dynamiczny rozwój elektroniki pozwolił wkomponować w te niewielkie urządzenia nie tylko funkcje stricte związane z fotografią, ale również np. z komunikacją (GPS, WiFi etc). Oczywiście dalej proces wykonania zdjęcia można w nich sprowadzić do wciśnięcia migawki bez martwienia się o pozostałe parametry, a automatyka aparatu powinna wygenerować odpowiednio naświetlone zdjęcie. Powinna, ale czy to robi? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz test porównawczy aparatów kompaktowych do 1000 zł.

1

Testowane produkty:

Nikon Coolpix L27 - Ocena, zalety i wady

Najtańszy Nikon, model Coolpix L27 wcale nie okazał się aparatem najgorszym. OK, nie można po nim oczekiwać cudów. Wykonane nim zdjęcia mają swoje wady, ale fotografie, które otrzymaliśmy są lepsze niż wykonane jakimkolwiek urządzeniem mobilnym nawet kosztującym dwukrotnie więcej.

Pod względem wykonania ten aparacik zaprojektowano w taki sposób, by uzyskać kompromis pomiędzy estetyką, a kosztem wykonania. Tanie matowe tworzywo zastosowano z tyłu aparatu (od strony fotografującego), a ta widoczna bardziej z zewnątrz jest całkiem bogato zdobiona. Projektantom Nikona nie zabrakło sprytu.

Aparat wydaje się być rozsądną propozycją, dla tych, którzy chcą wydać możliwie jak najmniejszą kwotę na aparat i jednocześnie - gdy później umieszczą swoje zdjęcia czy nagrania w Sieci - nie chcą spotykać się z komentarzami typu "chyba pralką nagrywane".

Dla niektórych brak akumulatora jest niewybaczalny, ale istnieje też liczna grupa odbiorców, którzy wolą wybrać się na wycieczkę z niezajmującym wiele miejsca aparatem w jednej kieszeni, w drugiej z zapasowym zestawem baterii "paluszków" i nie muszą się martwić o brak zasilania do ładowarki w lesie, czy noszenie banków energii (kosztujących często kwotę porównywalną z całym testowanym aparatem).

To tani aparacik, ale oferuje możliwości jak najbardziej warte ceny, którą trzeba za niego zapłacić. 

+ prosta obsługa

+ jakość zdjęć przewyższająca oczekiwania przy takim koszcie

- brak stabilizatora

- nieprzydatny błysk w trybie makro

Do testów dostarczył:

logo Nikon

Nikon

Najniższa znaleziona cena testowanego modelu: 207 zł

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Z tego zestawienia tylko TZ30!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.