Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Uśmiech proszę!

Marek Kowalski
Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Jaki aparat do 1000 zł wybrać? Jaki kompakt będzie najlepszy na wakacje?Współczesne aparaty kompaktowe to coś znacznie więcej niż tylko zwykłe cyfrowe "małpki". Dynamiczny rozwój elektroniki pozwolił wkomponować w te niewielkie urządzenia nie tylko funkcje stricte związane z fotografią, ale również np. z komunikacją (GPS, WiFi etc). Oczywiście dalej proces wykonania zdjęcia można w nich sprowadzić do wciśnięcia migawki bez martwienia się o pozostałe parametry, a automatyka aparatu powinna wygenerować odpowiednio naświetlone zdjęcie. Powinna, ale czy to robi? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz test porównawczy aparatów kompaktowych do 1000 zł.

1

Testowane produkty:

BenQ G1

Marka BenQ raczej nie jest kojarzona z fotografią cyfrową, bardziej znana jest z komponentów PC czy monitorów komputerowych. Niemniej testowany przez nas aparat kompaktowy BenQ G1 dysponował kilkoma ciekawostkami wyróżniającymi go na tle konkurencji - zarówno w sensie pozytywnym, jak i - niestety - negatywnym. 

BenQ G1

Aparat został dostarczony w standardowym opakowaniu sprzedażowym.

BenQ G1

BenQ G1

Zawartość zestawu była zdecydowanie ponadstandardowa. Oprócz aparatu w pudełku znaleźliśmy efektowny, skórzany pokrowiec na aparat, kabel USB, akumulator litowo-jonowy, pasek, dokumentację (instrukcja obsługi, gwarancja itp.) oraz oprogramowanie. Uwaga, widoczny na powyższej fotografii pokrowiec jest ponoć wyposażeniem opcjonalnym, dlatego przed zakupem tego modelu warto upewnić się, czy dany zestaw go zawiera.

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Z tego zestawienia tylko TZ30!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.