Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Uśmiech proszę!

Marek Kowalski
Test aparatów kompaktowych do 1000 zł

Jaki aparat do 1000 zł wybrać? Jaki kompakt będzie najlepszy na wakacje?Współczesne aparaty kompaktowe to coś znacznie więcej niż tylko zwykłe cyfrowe "małpki". Dynamiczny rozwój elektroniki pozwolił wkomponować w te niewielkie urządzenia nie tylko funkcje stricte związane z fotografią, ale również np. z komunikacją (GPS, WiFi etc). Oczywiście dalej proces wykonania zdjęcia można w nich sprowadzić do wciśnięcia migawki bez martwienia się o pozostałe parametry, a automatyka aparatu powinna wygenerować odpowiednio naświetlone zdjęcie. Powinna, ale czy to robi? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz test porównawczy aparatów kompaktowych do 1000 zł.

1

Testowane produkty:

BenQ G1 - Ocena, zalety i wady

BenQ G1 pozytywnie zaskakuje. Zdjęcia, które uzyskaliśmy tym aparatem są wyraźnie powyżej przeciętnej w tej klasie urządzeń. Dodatkową zaletą jest odchylany praktycznie w każdej płaszczyźnie ekran. G1 jest produktem, którego tajwański producent nie musi się wstydzić. Ponadstandardowe okazało się również wyposażenie standardowe - oferowanie skórzanego etui do aparatu w tej klasie to rzadkość. Oczywiście najważniejsza jest jakość zdjęć, ale skoro ta jest naprawdę dobra za etui nie sposób się przecież obrażać.

Największym problemem jest mikrofon, który wydaje się zbyt czuły, wyłapuje zupełnie niepotrzebnie nawet najlżejsze podmuchy wiatru psując tym samym nagranie wideo. Oczywiście aparat powinien służyć przede wszystkim do robienia zdjęć, a w tym przypadku efekty pracy tego modelu są dobre.

Warto podkreślić, że aparat ten charakteryzuje się bardzo korzystnym wskaźnikiem ceny do oferowanych możliwości. O ile w momencie premiery rynkowej BenQ G1 kosztował blisko górnej, założonej przez nas granicy budżetowej, to obecnie ten model można już kupić za kwotę nie przekraczającą 500 zł.

+ solidna obudowa

+ wygodny, uchylny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości

+ przyzwoita jakość zdjęć

- fatalny mikrofon

- kłopoty z automatyką ostrzenia w niektórych sytuacjach

Do testów dostarczył:

logo BenQ

BenQ

Najniższa znaleziona cena testowanego modelu: 470 zł

Waszym zdaniem

tomasz.sztachelski00

Z tego zestawienia tylko TZ30!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.