Test porównawczy czterech sokowirówek

Wielkie soków wyciskanie

Magdalena Seweryn
Test porównawczy czterech sokowirówek

Soki warto pić o każdej porze roku. Czy to wiosną, latem, jesienią czy zimą, w sklepach i „warzywniakach” zawsze znajdą się owoce i warzywa, które można przetworzyć i uzyskać zdrowy, pożywny napój. Oczywiście można też kupić gotowy sok w kartonie czy butelce, ale chyba nikogo nie trzeba przekonywać o wyższości tych przygotowywanych samodzielnie. Przede wszystkim są świeże, bez konserwantów, zbędnych dodatków (jak na przykład cukier), a jeśli mamy możliwość kupienia warzyw i owoców z pewnego źródła, wtedy wiemy, że to co trafi do szklanki będzie zdrowe. Pytanie tylko: jaką sokowirówkę wybrać?

7

Testowane produkty:

Oczywiście samodzielne przygotowywanie soków wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Sokowirówki zajmują zazwyczaj dość dużo miejsca, bywają skomplikowane w montażu, niewygodne w czyszczeniu, a do tego trzeba jeszcze przydźwigać, obrać i umyć te wszystkie składniki… Ale może jednak warto?

Zwłaszcza, że producenci sprzętu AGD także na tym polu starają się maksymalnie ułatwić życie użytkownikom i wprowadzają do swych urządzeń takie funkcje, które mają ograniczyć niedogodności i zmaksymalizować zadowolenie z produktu i efektów jego pracy.

Postanowiliśmy porównać kilka sokowirówek i sprawdzić, która z nich jest najwygodniejsza w obsłudze i najwygodniejsza. Do redakcji trafiły cztery urządzenia w szerokim przedziale cenowym od 180 do 1000 zł. Dzięki temu poznamy odpowiedź na dwa istotne pytania: czy funkcjonalność taniego urządzenia jest wystarczająca w praktyce i czy faktycznie warto płacić więcej za modele wyższej klasy.

W testach wzięły udział następujące produkty:

1. Philips Viva Collection HR1855/40
2. Bosch MES20C0
3. Moulinex infiny press revolution
4. MPM MSO-02M

Najnowsze trendy w sprzęcie domowym na IFA

Waszym zdaniem

malgorzata.lenartowicz00

Ja mam Zelmer i jestem bardzo zadowolona. http://qchenne-inspiracje.blogspot.com/2013/08/uroczy-poranek-z-dziecmi-akurat-we.html

lyck00

malgorzata.lenartowicz ma szczęście, że trafiła dobrego Zelmera, albo robi reklamę ... ja kupiłem 4 lata temu Zelmera ... gorszej tandety nie widziałem ... użyłem tej sokowirówki zaledwie 5 (słownie: pięć) razy ... już przy pierwszej marchewce automatycznie rozłącza się - czujnik na zatkane sitko ... nie da się go ustawić lub całkowicie odłączyć ... przy drugim wirowaniu coś wewnątrz pękło i musiałem przytrzymywać kabłąk pokrywy żeby chodziła (czujnik nadal rozłączał) ... próbowałem jeszcze 2 razy i zaprzestałem ... rok temu zaniosłem do naprawy ... coś tam niby sklejono, ale czujnika zatkanego sitka nadal nie da się ominąć ... odstawiłem w kąt ... któregoś pięknego dnia odeślę ten szajs producentowi ... w 1995 roku będąc w Niemczech kupiłem na Flo sokowirówkę takiej samej budowy jak ten Zelmer ... za całe 7 DM ... odwirowywałem nią po 50 litrów soku z jabłek z niewielkimi przerwami ... pracuje do dnia dzisiejszego ... używam ją do tarcia ziemniaków na kartacze ... odwirowany miąższ ma dobrą wilgotność do zmieszania z ziemniakami gotowanymi ... a skrobia, która odstoi się w soku dodawana jest do ciasta (przy tarciu ręcznym trzeba było odciskać sok a do ciasta dodawać mąkę ziemniaczaną, żeby się nie rozpadały przy gotowaniu) ... mam też sokowirówkę starego typu również kupioną na Flo za 3 DM ... tu w bębnie na pasku wytłoki z wirowania są suche jak pieprz ... fakt, że jest głośniejsza i wymaga częstego usuwania wytłoków, ale straty soku są minimalne ... używam na bieżąco ...

kaczmarek_roman00

NIc a nic z tych Panstwa wypowiedzi- opini nie rozumiem, wypowiadacie sie na temat jakosci sprzetu Firmy Zelmer, wiec prosze napisac ktora z tych sokowirowek zostala wyprodukowana w Firmie Zelmer.

tss00

Diabetolodzy owoców i innych cukrów prostych nie polecają - http://www.stachurska.eu/?p=12340 , więcej: Fruktoza i wieczne uczucie głodu - 13329 .

tss00

Fruktoza i wieczne uczucie głodu - http://www.stachurska.eu/?p=13329 .

tss00

Fruktoza i wieczne uczucie głodu - http://www.stachurska.eu/?p=13329 .

graminis00

My z mężem, po różnych doświadczeniach ze sprzętem AGD, nie wiem na jaką sokowirówkę się zdecydować:-( I póki co nie mamy żadnej. Za to mogę poleci blender firmy Philips włącznie z nożem do kostek lodu, jak dotąd sprawdza się rewelacyjnie. W czasie tego lata kawa mrożone była super, delektowaliśmy się w domowym zaciszu :-) http://ulubioneprzepisybarbary.blogspot.com/2013/08/kawa-mrozona-na-upa-w-sam-raz.html Za to nie polecam ekspresu ciśnieniowego do kawy firmy Zelmer:-(, Nie wiem czy tylko nam się trafił feralny egzemplarz czy te modele tak mają? Dlatego między innymi mamy kłopot z wyborem sokowirówki. Pozdrawiam i polecam pyszną kawę:-) Barbara

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.