Test porównawczy golarek męskich

Markowa, czy z "Biedronki", na sucho czy na mokro?

Marek Kowalski
Test porównawczy golarek męskich

Ogolona twarz lub zadbany, odpowiednio przystrzyżony zarost to wizytówka mężczyzny. Większość przedstawicieli płci "brzydkiej" wciąż korzysta z tradycyjnych maszynek ręcznych, a może jednak warto dać szansę technologii? Czy maszynki elektryczne potrafią wreszcie dorównać skutecznością tradycyjnej brzytwie i żyletce? Sprawdziliśmy to i, cóż - odpowiedź, jak w wielu tego typu przypadkach - nie jest jednoznaczna. Bo bardzo dużo zależy od tego, jaką maszynkę wybierzemy i jak jej będziemy używać.

4

Testowane produkty:

Remington Black Diamond-X R7150

Firma Remington to również uznana marka w branży producentów sprzętu klasy Personal Care. Pierwsze maszynki do golenia tego producenta pojawiły się na rynku jeszcze przed II Wojną Światową, w latach 30-stych XX wieku. Czy prawie 80 lat doskonalenia rzemiosła w dziedzinie wytwarzania sprzętu ułatwiającego golenie wpłynie na jakość i skuteczność dzisiejszych produktów Remingtona? Przekonajmy się.

Opakowanie i zawartość

Remington Black Diamond-X F7150

Głowicowa golarka Remingtona trafiła do nas w opakowaniu ujawniającym częściowo zawartość. Golarka jest widoczna przez przezroczyste tworzywo. Na opakowaniu producent zawarł podstawowe informacje o technologiach zaimplementowanych w danym modelu.

Remington Black Diamond-X F7150

W zestawie oprócz samej golarki otrzymujemy zasilacz, niewielką stację dokującą, nakładkę ochronną na głowicę oraz instrukcję obsługi.

Pierwsze wrażenie

Remington Black Diamond-X F7150

Remington Black Diamond-X F7150

Golarka Remingtona to produkt wykonany starannie, z dbałością o szczegóły, może się również podobać tym, którzy wolą produkty utrzymane w ciemnej kolorystyczne z błyszczącymi, metalowymi wykończeniami.

Remington Black Diamond-X F7150

Remington Black Diamond-X F7150

Pod błyszczącą głowicą kryjącą trzy ostrza widoczny jest moduł trymera. Odciągnięcie blokady zwalnia sprężynę, która ustawia trymer do pozycji roboczej, prostopadle do osi golarki.

Remington Black Diamond-X F7150

Remington Black Diamond-X F7150

W przedniej części golarki pod wyraźnie odznaczającym się przyciskiem włącznika umieszczono podświetlany wyświetlacz LCD wskazujący podczas pracy m.in. przez ile minut można jeszcze korzystać z urządzenia zanim będzie ono wymagać ładowania.

Remington Black Diamond-X F7150

Trójostrzowa głowica golarki Remington Black Diamond-X R7150.

Specyfikacja techniczna produktu
W poniższej tabeli zamieszczamy szczegółową specyfikację testowanej golarki

Kolorczarny
Rodzaj urządzeniagolarka elektryczna
Rodzaj systemu golącego potrójny system głowicowy z powłoką Diamond Like Carbon
Czyszczenie elementu golącego na sucho i pod bieżącą wodą
Zastosowane technologieBlack Diamond (lepszy poślizg dla gładszego golenia), ostrze trymera z powłoką tytanową, Flex & Pivot
Dodatkowe funkcjewbudowany trymer
Załączone wyposażeniestacja ładująca, zasilacz sieciowy, miękki woreczek/etui na golarkę i akcesoria,
Wyświetlaczciekłokrystaliczny
Konstrukcjaobudowa z tworzyw sztucznych
Trymerwysuwany prostopadle do głowicy golarki
Ostrzablok ostrzy tnących w postaci trzech głowic golących
Wskaźnik naładowaniaTak
Mycie pod bieżącą wodąTak
Zasilanie akumulatoroweTak
Automatyczne dostosowanie napięcia do 100-240 VTak
Wymienna folia tnącaNie
TrymerTak
Czas pracy60 min.
Szybkie naładowanie 5 min.
Golenie na mokroNie
Zasilanie siecioweTak
Możliwość ładowania w samochodzie Nie
Wskaźnik wymiany elementów golącychNie
Paski nawilżająceNie
Gwarancja producenta24 miesiące
Pobór mocy w trybie gotowości0 W
Liczba głowic/folii/ostrzy3 szt.
Golenie na suchoTak
Ruchome głowice/folie tnąceTak
Wskaźnik niskiego poziomu akumulatoraTak
Wskaźnik konieczności czyszczeniaNie
Tryb szybkiego ładowaniaTak
Pobór mocy maks.0 W
Maksymalna długość strzyżenia0 mm
Antypoślizgowy uchwytTak
Wodoodporność obudowyNie
Wskaźnik ładowania Tak
Wymienna głowica Tak
Stacja czyszcząco-odświeżającaNie
Zasilanie bateryjneNie
Minimalna długość strzyżenia 0 mm
Pełne naładowanie 90 min.

Testy praktyczne
Golarka Remingtona była największą, może nie najdłuższą (vide Philips SensoTouch), ale na pewno najbardziej masywną golarką w teście. Czy to źle? W żadnym razie, bo ciężar urządzenia nie jest żadnym problemem dla męskich dłoni, a większa masywność to również pewna stabilność podczas golenia. To co zwraca uwagę to bardzo długi czas pierwszego ładowania - producent zaleca by przed pierwszym uruchomieniem urządzenie było ładowane dobę. Druga charakterystyczna cecha tej golarki, typowa zresztą dla rotacyjnych golarek głowicowych, to cicha praca. Jak się spisuje produkt Remingtona podczas golenia - w tym przypadku wyłącznie na sucho. Co prawda głowicę golarki można myć pod bieżącą wodą, ale golenie na mokro odpada.

Ocena
Szczerze? Spodziewaliśmy się trochę lepszych rezultatów. Golarka choć goliła dość skutecznie, to miejscami potrafiła nieco szarpnąć, co nie było specjalnie przyjemne. Druga rzecz to dość trudny dostęp do niektórych miejsc. Głowica jest tak wyprofilowana, że dokładne ogolenie np. przestrzeni między górną wargą a nosem (wiele zależy jeszcze od kształtu nosa) to dość spore wyzwanie. Reasumując, golarka jest stosunkowo tania, zwłaszcza w porównaniu do najdroższych modeli w naszym teście, ale do ideału jej trochę brakuje.

Zalety:
+masywna solidna konstrukcja
+cicha praca

Wady:
-potrafi szarpnąć
-oczekiwaliśmy nieco większej skuteczności

Cena: 400 zł

Waszym zdaniem

kayron00

Philips chyba ma najlepszy mechanizm golenia. Akurat Braun, jest niezbyt udany (jedną z tych golarek mam w domu), bo wykorzystuje tradycyjny mechanizm, z małymi ulepszeniami. Na czym polega ów różnica. W systemie Philipasa, włos zawsze (w sensie łatwiej) trafia do mechanizmu tnącego, w systemie Brauna (tradycyjnym) nie, ponieważ musi trafić w otwory w foli, i to tez pod odpowiednim kątem..

smog1100

wcześniej miałem Philipsa z senso touch, teraz mam brauna s5 5040. Braunem muszę się trochę dłużej golić ale za to philips bardzo mnie podrażniał. Po goleniu byłem cały czerwony

e.stankiewicz00

Mój partner przerobił kilka golarek w życiu... Foliowe, głowicowe, do golenia tylko na sucho albo z opcją na mokro, na kabel, akumulatorowe... I żadna mu tak nie podeszła wcześniej jak ten sensotouch z Waszego testu :). Może to faktycznie kwestia delikatności w ścinaniu, bo odkąd ma tę golarkę to podrażnień zero a tnie bardzo szczegółowo

kukus3600

Przyznaję się, że takiej niespodzianki dawno nie miałem. Żadna z dotychczasowych maszynek nie wywarła na mnie tak dobrego wrażenia jak maszynka Braun series7! Pierwsze golenie i totalny szok, zero podrażnień, które towarzyszyły mi od zawsze. Skóra naprawdę gładka, jak po zastosowaniu zwykłej maszynki, do tego szybki czas golenia. Czego chcieć więcej?! Jeszcze inteligentna technologia dźwiękowa z trybem Turbo dostosowująca się do gęstości zarostu, cztery elementy tnące i oczywiście trymer dzięki czemu golenie to już nie konieczność ale przyjemność. Budowa samej maszynki jest solidna, wygodnie leży w dłoni nie wspominając o nowoczesnym wyglądzie. Kolejnym plusem, jest szybkość ładowania, 1 godzina to 50 min pracy golarki lub 5min doładowania na jedno golenie. Używałem maszynki pod prysznicem, działa bez zarzutu. Czyszczenie urządzenia jest bajecznie proste pod strumieniem wody lub w bazie Clean&Charge która zapewnia również dzięki roztworowi alkoholu higieniczne czyszczenie (usuwa 99,99% zarazków), smarowanie oraz suszenie

Ta golarka jest jedną z takich rzeczy, po użyciu których zastanawiasz się jak można było bez tego żyć. Dla mnie to jest dzieło Inżynierii w podręcznym urządzeniu a funkcja chłodzenia zostawia konkurencję daleko w tyle i to ze łzami w oczach. Teraz golarki dzielą się na Braun series7 i resztę elektrycznych. Produkt w 100% godny polecenia. Idealny na świąteczny prezent.
Brawo Braun.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.