Test porównawczy golarek męskich

Markowa, czy z "Biedronki", na sucho czy na mokro?

Marek Kowalski
Test porównawczy golarek męskich

Ogolona twarz lub zadbany, odpowiednio przystrzyżony zarost to wizytówka mężczyzny. Większość przedstawicieli płci "brzydkiej" wciąż korzysta z tradycyjnych maszynek ręcznych, a może jednak warto dać szansę technologii? Czy maszynki elektryczne potrafią wreszcie dorównać skutecznością tradycyjnej brzytwie i żyletce? Sprawdziliśmy to i, cóż - odpowiedź, jak w wielu tego typu przypadkach - nie jest jednoznaczna. Bo bardzo dużo zależy od tego, jaką maszynkę wybierzemy i jak jej będziemy używać.

4

Testowane produkty:

Remington Titanium-X F7800

Kolejna golarka firmy Remington, tym razem model oparty o system folii tnących. Jak wypadła? Zobaczmy.

Opakowanie i zawartość

Remington Titanium-X F7800

Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu marki Remington, także i tu pudełko ma wbudowane okienko przez które widać nabywany produkt osadzony na dostarczanej razem z golarką stacji dokującej.

Remington Titanium-X F7800

Oprócz samej golarki ze stacją dokującą w zestawie znaleźliśmy jeszcze ładowarkę sieciową i instrukcję obsługi.

Pierwsze wrażenie

Remington Titanium-X F7800

Remington Titanium-X F7800

Remington Titanium-X F7800

Golarka trzyma poziom. Produkt wykonany jest starannie z dbałością o detale. Może podobać się użytkownikom ceniącym styl charakterystyczny dla lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. W dolnej części obudowy błyszczące detale, po bokach antypoślizgowa powłoka, a w górnej części ruchoma głowica z foliami tnącymi.

Remington Titanium-X F7800

Pod przyciskiem włącznika golarki umieszczono wyświetlacz LCD prezentujący podobnie jak w przypadku poprzedniej golarki informacje o czasie pozostałej energii akumulatora. Liczby są wyświetlane na czerwono, co jeszcze bardziej sugeruje nam wygląd jak z paneli magnetowidów lat osiemdziesiątych XX w.

Remington Titanium-X F7800

Remington Titanium-X F7800

W tylnej części golarki umieszczono moduł trymera wyzwalany w taki sam sposób jak w golarce rotacyjnej tego samego producenta - poprzez odciągnięcie zapadki blokującej sprężynę wyzwalającą trymer do pozycji roboczej, prostopadłej do osi golarki.

Remington Titanium-X F7800

Zbliżenie na głowicę opisywanej golarki foliowej Remingtona

Specyfikacja techniczna produktu
W poniższej tabeli zamieszczamy szczegółową specyfikację testowanej golarki

Kolorczarno-szary z chromowanymi elementami
Rodzaj urządzeniagolarka elektryczna
Rodzaj systemu golącego system golący z folią
Czyszczenie elementu golącego na sucho i pod bieżącą wodą
Zastosowane technologieFlex & Pivot, folie tytanowe
Dodatkowe funkcjewbudowany trymer
Załączone wyposażeniepodstawka ładująca, zasilacz sieciowy, pokrowiec podróżny na golarkę i akcesoria, instrukcja obsługi
WyświetlaczLCD
Konstrukcjaobudowa z tworzyw sztucznych, częściowo pokryta powłoką antypoślizgową, na obudowie chromowane elementy
Trymerwysuwany prostopadle do głowicy golarki
Ostrzablok ostrzy tnących umieszczony pod tytanową folią golącą
Wskaźnik naładowaniaTak
Mycie pod bieżącą wodąTak
Zasilanie akumulatoroweTak
Automatyczne dostosowanie napięcia do 100-240 VTak
Wymienna folia tnącaTak
TrymerTak
Czas pracy60 min.
Szybkie naładowanie 5 min.
Golenie na mokroNie
Zasilanie siecioweTak
Możliwość ładowania w samochodzie Nie
Wskaźnik wymiany elementów golącychNie
Paski nawilżająceNie
Gwarancja producenta24 miesiące
Pobór mocy w trybie gotowości0 W
Liczba głowic/folii/ostrzy2 szt.
Golenie na suchoTak
Ruchome głowice/folie tnąceTak
Wskaźnik niskiego poziomu akumulatoraTak
Wskaźnik konieczności czyszczeniaNie
Tryb szybkiego ładowaniaTak
Pobór mocy maks.0 W
Maksymalna długość strzyżenia0 mm
Antypoślizgowy uchwytTak
Wodoodporność obudowyNie
Wskaźnik ładowania Tak
Wymienna głowica Tak
Stacja czyszcząco-odświeżającaNie
Zasilanie bateryjneNie
Minimalna długość strzyżenia 0 mm
Pełne naładowanie 120 min.

Testy praktyczne
O ile poprzedni model Remingtona mimo pozytywnego pierwszego wrażenia nieco nas rozczarował podczas pracy, o tyle ten w pełni rehabilituje markę. Golarce nie możemy postawić żadnych większych zarzutów. Urządzenie jest dość masywne, nie podrażnia skóry, goli dość szybko i co ważne, skutecznie. Golarki nie można używać na mokro, ale golenie na sucho nawet twardego, sztywnego zarostu okazuje się być w zupełności wystarczające i dodatkowe zabiegi zmiękczające nie są konieczne.

Ocena
Ten nieco "oldskulowy" model golarki podobał nam się - i wizualnie i praktycznie. Urządzenie wykonuje swoją pracę solidnie, goli dość szybko i gładko. Jedno ładowanie wystarcza na godzinę pracy, przy czym mało prawdopodobne byśmy przegapili moment ładowania bo o czasie pracy stale informuje wbudowany wyświetlacz. Ten model możemy polecić zdecydowanie bardziej od golarki rotacyjnej tej samej firmy.

Zalety:
+masywna, solidna konstrukcja
+skuteczność

Wady:
-nie stwierdzono

Cena: 300 zł

Waszym zdaniem

kayron00

Philips chyba ma najlepszy mechanizm golenia. Akurat Braun, jest niezbyt udany (jedną z tych golarek mam w domu), bo wykorzystuje tradycyjny mechanizm, z małymi ulepszeniami. Na czym polega ów różnica. W systemie Philipasa, włos zawsze (w sensie łatwiej) trafia do mechanizmu tnącego, w systemie Brauna (tradycyjnym) nie, ponieważ musi trafić w otwory w foli, i to tez pod odpowiednim kątem..

smog1100

wcześniej miałem Philipsa z senso touch, teraz mam brauna s5 5040. Braunem muszę się trochę dłużej golić ale za to philips bardzo mnie podrażniał. Po goleniu byłem cały czerwony

e.stankiewicz00

Mój partner przerobił kilka golarek w życiu... Foliowe, głowicowe, do golenia tylko na sucho albo z opcją na mokro, na kabel, akumulatorowe... I żadna mu tak nie podeszła wcześniej jak ten sensotouch z Waszego testu :). Może to faktycznie kwestia delikatności w ścinaniu, bo odkąd ma tę golarkę to podrażnień zero a tnie bardzo szczegółowo

kukus3600

Przyznaję się, że takiej niespodzianki dawno nie miałem. Żadna z dotychczasowych maszynek nie wywarła na mnie tak dobrego wrażenia jak maszynka Braun series7! Pierwsze golenie i totalny szok, zero podrażnień, które towarzyszyły mi od zawsze. Skóra naprawdę gładka, jak po zastosowaniu zwykłej maszynki, do tego szybki czas golenia. Czego chcieć więcej?! Jeszcze inteligentna technologia dźwiękowa z trybem Turbo dostosowująca się do gęstości zarostu, cztery elementy tnące i oczywiście trymer dzięki czemu golenie to już nie konieczność ale przyjemność. Budowa samej maszynki jest solidna, wygodnie leży w dłoni nie wspominając o nowoczesnym wyglądzie. Kolejnym plusem, jest szybkość ładowania, 1 godzina to 50 min pracy golarki lub 5min doładowania na jedno golenie. Używałem maszynki pod prysznicem, działa bez zarzutu. Czyszczenie urządzenia jest bajecznie proste pod strumieniem wody lub w bazie Clean&Charge która zapewnia również dzięki roztworowi alkoholu higieniczne czyszczenie (usuwa 99,99% zarazków), smarowanie oraz suszenie

Ta golarka jest jedną z takich rzeczy, po użyciu których zastanawiasz się jak można było bez tego żyć. Dla mnie to jest dzieło Inżynierii w podręcznym urządzeniu a funkcja chłodzenia zostawia konkurencję daleko w tyle i to ze łzami w oczach. Teraz golarki dzielą się na Braun series7 i resztę elektrycznych. Produkt w 100% godny polecenia. Idealny na świąteczny prezent.
Brawo Braun.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.