Wielki test niedrogich słuchawek dokanałowych – 35 modeli

Tanie granie

Dawid Grzyb
Wielki test niedrogich słuchawek dokanałowych – 35 modeli

Ze słuchawek dokanałowych korzysta bardzo wiele osób – i jest ich coraz więcej. Często sięgamy po nie, gdy chcemy odizolować się od dźwięków otoczenia i umilić sobie czas podróży do szkoły, pracy albo na uczelnię. Ale część z nas nie jest zadowolona z brzmienia słuchawek dołączonych do przenośnego odtwarzacza czy telefonu. Z drugiej strony mało kto może wydać znaczną sumę na sprzęt wysokiej klasy.

0

Kilka słów wstępu

Ze słuchawek dokanałowych korzysta bardzo wiele osób – i jest ich coraz więcej. Często sięgamy po nie, gdy chcemy odizolować się od dźwięków otoczenia i umilić sobie czas podróży do szkoły, pracy albo na uczelnię. Ale część z nas nie jest zadowolona z brzmienia słuchawek dołączonych do przenośnego odtwarzacza czy telefonu. Z drugiej strony mało kto może wydać znaczną sumę na sprzęt wysokiej klasy. To właśnie do tych osób kierujemy niniejszy artykuł. Ma on ułatwić wybór niedrogich, ale dobrych „dokanałówek”.

Już od ładnych kilku panuje słuchawkowa klęska urodzaju i nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości coś się pod tym względem zmieni. Dokanałowe słuchawki bardzo skutecznie wyparły z rynku te douszne, tzw. earbudy, ale pozostałym typom też nie pozostawiły za dużo miejsca. W sklepach jest bardzo dużo dokanałówek, a przeciętny zjadacz chleba, który nie interesuje się nimi na bieżąco, zostaje postawiony przed wręcz przytłaczającym wyborem. Koniec końców większość wybiera produkt, który wpadł im w oko lub za którym stoi uznana – słusznie czy nie – firma.

Jakiś czas temu na łamach wortalu PCLab.pl przyjrzeliśmy się ponad 50 parom słuchawek dokanałowych ze średnio dobrej półki, tj. z przedziału mniej więcej 200–500 zł. Jednak wiemy, że niewiele osób może sobie na taki sprzęt pozwolić lub byłoby gotowych tyle wydać. Dlatego spróbujemy pomóc tym wszystkim, którzy mają do wydania maksymalnie 200 zł. No dobrze – z lekkim okładem. Wierzymy, że taka suma dla zdecydowanej większości Czytelników mieści się w granicach przyzwoitości.

Zapewne wiecie, czym są słuchawki dokanałowe i dlaczego stały się tak popularne, ale pokrótce to przypomnimy. Przede wszystkim izolują od odgłosów otoczenia nieporównywalnie lepiej niż inne o podobnych gabarytach – ot cały sekret. Te zwieńczone silikonowymi lub gumowymi wkładkami (rzadziej piankami) produkty są obecne w praktycznie każdym przedziale cenowym. Można je dostać już za kilkanaście złotych, ale też nie brakuje modeli, za które trzeba zapłacić nawet trzy tysiące. Niektóre firmy integrują w swoich dokanałówkach mikrofon, co czyni je pełnowartościowymi zestawami słuchawkowymi, które sprawdzą się w połączeniu z niektórymi telefonami, najczęściej oznaczonymi logo nadgryzionego jabłka. Jednak uprzedzamy: jest bardzo dużo konstrukcji zwyczajnie słabych, które lepiej omijać szerokim łukiem. Inne zaś, choć tanie, potrafią zawstydzić niejedną droższą.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.