Zamrażarka A++ Liebherr GNP 3056

Energooszczędna zamrażarka do domu

Adam Kwiatkowski
Zamrażarka A++ Liebherr GNP 3056

Kształt drzwi zamrażarki ułatwia rozpoznanie nazwy producenta. Liebherr jest wysoko ceniony za jakość produktów i ich długą żywotność. Zamrażarka Liebherr GNP 3056 to produkt, z którego będzie zadowolona każda gospodyni. 

0

Liebherr GNP 3056

Zamrażarka powinna szybko schładzać pozostawioną w niej żywność i pobierać jak najmniejszą ilość energii elektrycznej. Dlatego ważna jest izolacja termiczna w obudowie i ekonomicznie funkcjonujący agregat. Liebherr chwali swoją nową zamrażarkę oceną A++. Należy to odczytać że urządzenie, w warunkach określonych przez unijne normy, pobiera około 40 proc. mniej energii elektrycznej do działania, niż urządzenia o zbliżonej pojemności klasy A.

8Q2A0271

System kontroli i sterowania GNP 3056 jest bardzo elegancki i precyzyjny. Producent nazwał interfejs MagicEye. Sterowanie dotykowe jest intuicyjne. Zamrażarka ma wbudowane oświetlenie LED, wbudowane w górną krawędź ramy drzwi zamrażarki.  

8Q2A0269

Liebherr GNP 3056 to sprzęt kuchenny w którym zainstalowano energooszczędny agregat chłodniczy, dobrą izolację wnętrza komory chłodzenia i przydatną funkcję Premium NoFrost. Odmrażanie zamrażarki wyładowanej po brzegi żywnością to wysmakowana rozrywka. Jednak dla większości użytkowników zamrażarka prawie bezobsługowa, która nie wymaga regularnego zdejmowania szronu i lodu ze ścianek, to strzał w dziesiątkę. Negatywny wpływ NoFrost pozostaje niepodważalnym faktem. Następuje szybsze odparowywanie wilgoci z produktów przechowywanych w chłodziarkach i zamrażarkach NoFrost. Użytkownik może w prosty sposób zapanować nad poziomem wilgotności schładzanych produktów, umieszczając je w szczelnych opakowaniach. 

8Q2A0252

Premium NoFrost w zamrażarkach Liebherr funkcjonuje dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza. W górnej części komory znajduje się zabezpieczona przestrzeń z parownikami, przez które przepływa schłodzony, sprężony gaz. Wilgoć dociera do parowników i skrapla się, wydostając na zewnątrz do misy nad agregatorem. Agregat podczas pracy emituje ciepło, które wykorzystane jest do odparowania z misy skroplin. Prosty system skutecznie eliminuje również szron, który w starych zamrażarkach osadzał się nie tylko na ściankach, ale również na zamrożonej żywności. 

 DSC09703Ważnym elementem systemu No Frost jest automatyczne odprowadzenie skroplin z systemu. W Liebherr GNP 3056 rura odprowadzajaca wodę z systemu No Frost prowadzi do misy, umieszczonej nad kompresorem. Panująca w misie wysoka temperatura wysusza skropliny z wnętrza zamrażarki. DSC09709

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.