Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja

Tani sposób na znakomite zdjęcia za pomocą... telefonu

Dawid Grzyb
Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja

iPhone jest popularnym urządzeniem. Każdy, kto choć odrobinę interesuje się elektroniką użytkową wie, że to jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych w historii. Nic zatem dziwnego, że wielu producentów stara się dostarczać różne akcesoria, które współpracują z iPhone’em. Żeby daleko nie szukać, pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy, to ciśnieniomierz sterowany za pomocą właśnie iPhone'a albo wykorzystanie tego telefonu jako pilota zdalnego sterowania do latającego drona. Lista jest naprawdę długa i kolorowa, poszukaj, a zapewne nie raz, nie dwa razy złapiesz się za głowę z niedowierzania.

3

Testowane produkty:

Wstęp. Opakowanie i dodatki

Tematem zupełnie nowym, raczkującym, są obiektywy dla iPhone'a. Wiadomo, że aparaty w telefonach mają niewielką matrycę oraz w najlepszym przypadku przeciętnej jakości optykę. Dla osłody nadmienimy, że ich twórcy prześcigają się w wojnie na megapiksele. Sami z pewnością dostrzegliście to zjawisko, niemniej aparatom w telefonach daleko pod względem jakości zdjęć oraz możliwości do tych urządzeń, które służą tylko do fotografowania. Wiadomo też, że jednym z kluczowych elementów ograniczających jest tutaj optyka. Dzięki firmie Olloclip da się ten aspekt zmienić w telefonie firmy Apple, w dodatku w sposób prosty i szybki, a efekty mówią same za siebie.

Zestaw 3 w 1 firmy Olloclip to niewielka nasadka z trzema obiektywami, która pozwala na zauważalne zmodyfikowanie tego, co aparat iPhone'a rejestruje i zapisuje jako obraz. Co ciekawe, Olloclip ma w swojej ofercie tylko dwa sprzęty, z czego ten najsłynniejszy to właśnie wspomniane trzy różne „szkła" w jednym. To urządzenie dostarczyło nam niemało zabawy, dlatego w tym artykule dzielimy się z wami tym, co potrafi.

Zestaw obiektywów Olloclip mieści się w wielkim, kartonowym pudełku z przezroczystą, wyprofilowaną szybą, przez którą widać danie główne. Pudełko jest na tyle solidne, że da się je wykorzystać więcej niż raz.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (1)

Dodatki to „jedynie" te najpotrzebniejsze rzeczy: materiałowy, solidny futerał do przechowywania urządzenia oraz garść ulotek. Tak naprawdę nic więcej nie jest potrzebne.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (2)

Waga28 g
Średnica filtra0 mm
Szerokość114 mm
Dystans minimalny0 cm
Rodzaj obiektywuSzerokokątny makro, rybie oko
Wysokość32 mm
Listki przysłony0 szt.
Długość184 mm
Gwarancja producenta24 miesiące

Waszym zdaniem

john53600

"...to jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych w historii..." ajfon to smartfon, telefon komórkowy to np. nokia 3210. Proszę rozróżniać pojęcia. Co do samego obiektywu to Chińczyki od ponad dwóch lat oferują obiektyw do ajfona. Żadna nowość.

karol341400

ten szeroki kąt ma tak wielką dystorsję beczkowatą że już prawie jako rybie oko może robić

pawbor00

Nadzzzzwyczajne! powalające! oszałamiające! będzie zabawa na cały dzień!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.