Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja

Tani sposób na znakomite zdjęcia za pomocą... telefonu

Dawid Grzyb
Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja

iPhone jest popularnym urządzeniem. Każdy, kto choć odrobinę interesuje się elektroniką użytkową wie, że to jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych w historii. Nic zatem dziwnego, że wielu producentów stara się dostarczać różne akcesoria, które współpracują z iPhone’em. Żeby daleko nie szukać, pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy, to ciśnieniomierz sterowany za pomocą właśnie iPhone'a albo wykorzystanie tego telefonu jako pilota zdalnego sterowania do latającego drona. Lista jest naprawdę długa i kolorowa, poszukaj, a zapewne nie raz, nie dwa razy złapiesz się za głowę z niedowierzania.

3

Testowane produkty:

Budowa

Zestaw 3 w 1 firmy Olloclip to wyjątkowo kompaktowa, wykonana z tworzyw sztucznych i aluminiowych elementów konstrukcja, która pasuje do telefonów iPhone 4 i iPhone 4S. Składa się z wykonanej z twardego plastiku nasadki, wyprofilowanej tak, aby po zaaplikowaniu na telefonie urządzenie nie przysłoniło guzika jego blokady. Ten jest zasłonięty podczas korzystania z obiektywów, ale nie uznajemy tego aspektu za niedogodność, inaczej się tego rozwiązać nie dało.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (3)

Producent zadbał o należytą ochronę produktu. Do zestawu dołączył dwa dekielki, które chroni zarówno większy obiektyw „rybie oko", jak i ten mniejszy, szerokokątny.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (4)

Urządzenie jest niezwykle solidne, wręcz pancerne, jesteśmy przekonani, że wytrzyma niejeden upadek z dużej wysokości, o ile będzie miało ten fart, że soczewki nie trafią na ostrą krawędź. W produkcie firmy Olloclip nie ma praktycznie żadnych elementów ruchomych czy mechanicznych, po prostu zakłada się go w odpowiednim miejscu na telefon i już.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (5)

Obiektywy mają aluminiowe obudowy, które są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Większy, widoczny na zdjęciu poniżej to „rybie oko", o którym więcej na następnych stronach. Mimo tego, że jest duży, jego rozmiar i tak zadowoli większość z was. Produkt w dalszym ciągu pozostaje naprawdę kompaktowy. Jest przytwierdzony do plastikowego body na stałe, także nie próbujcie go zdemontować.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (6)

Mniejszy obiektyw również ma aluminiową obudowę, no i został pozbawiony plastikowej obręczy, ale to w niczym nie przeszkadza. Da się zdemontować, ale nie radzimy, bo soczewka, która się wówczas pokaże jest do niczego nieprzydatna, gdy w „systemie" nie ma jeszcze jednej. Mniejsze szkło to obiektyw szerokokątny, a delikatne odkręcenie go uaktywnia jego alternatywną funkcję – obiektyw do robienia zdjęć typu makro.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (7)

Waszym zdaniem

john53600

"...to jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych w historii..." ajfon to smartfon, telefon komórkowy to np. nokia 3210. Proszę rozróżniać pojęcia. Co do samego obiektywu to Chińczyki od ponad dwóch lat oferują obiektyw do ajfona. Żadna nowość.

karol341400

ten szeroki kąt ma tak wielką dystorsję beczkowatą że już prawie jako rybie oko może robić

pawbor00

Nadzzzzwyczajne! powalające! oszałamiające! będzie zabawa na cały dzień!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.