Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja

Tani sposób na znakomite zdjęcia za pomocą... telefonu

Dawid Grzyb
Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja

iPhone jest popularnym urządzeniem. Każdy, kto choć odrobinę interesuje się elektroniką użytkową wie, że to jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych w historii. Nic zatem dziwnego, że wielu producentów stara się dostarczać różne akcesoria, które współpracują z iPhone’em. Żeby daleko nie szukać, pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy, to ciśnieniomierz sterowany za pomocą właśnie iPhone'a albo wykorzystanie tego telefonu jako pilota zdalnego sterowania do latającego drona. Lista jest naprawdę długa i kolorowa, poszukaj, a zapewne nie raz, nie dwa razy złapiesz się za głowę z niedowierzania.

3

Testowane produkty:

Użytkowanie, czyli o co w tym chodzi

Obsługa obiektywów Olloclip jest dziecinnie łatwa. Urządzenie wystarczy wyjąć z pokrowca i nałożyć na aparat iPhone'a. Da się to zrobić jedynie na dwa sposoby, w zależności od tego, z jakiego szkła chce się korzystać. Nie ma możliwości pomylenia się, zaręczamy. Sprzęt nie wymaga żadnego oprogramowania, ale współpracuje z każdym alternatywnym, które da się wgrać do telefonu.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (8)

Po zamontowaniu produktu firmy Olloclip na obiektyw iPhone'a ten już zaczyna działać, ale wspomaga wykonywanie zdjęć w sposób sprzętowy. Rejestratorem obrazu jest w dalszym ciągu telefon. Piszemy te oczywistości po to, aby nie było zastrzeżeń, do czego służy zestaw szkieł 3 w 1.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (9)

W praktyce wąskim gardłem jest oprogramowanie firmowe iPhone'a. Pomimo tego, że intuicyjne, zabrakło nam możliwości własnoręcznej nastawy ostrości, autofokus telefonu jest bardzo często niedokładny i np. ostrzy tło tuż za obiektem. Przekonaliśmy się, że dojście do wprawy w posługiwaniu się szkłem typu „makro" wymaga najwięcej ćwiczeń. Bardzo często po zgraniu zdjęć do laptopa i wyświetleniu ich na dużym ekranie będziecie niezadowoleni z efektu, bo centrum kadru będzie rozmyte, a obszar gdzieś obok może być odpowiednio wyraźny. Takie niespodzianki da się jednak ograniczyć, ale trzeba nabierać wprawy, to najprostsza droga. Zaręczamy, że warto ją przejść.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (10)

Obiektyw prezentuje się na telefonie wyjątkowo dobrze, co prawda odstaje od niego jakością wykonania, ale nie wzbudza sensacji u przechodniów i w dyskretny sposób umożliwia robienie naprawdę ciekawych zdjęć.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (11)

Waszym zdaniem

john53600

"...to jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych w historii..." ajfon to smartfon, telefon komórkowy to np. nokia 3210. Proszę rozróżniać pojęcia. Co do samego obiektywu to Chińczyki od ponad dwóch lat oferują obiektyw do ajfona. Żadna nowość.

karol341400

ten szeroki kąt ma tak wielką dystorsję beczkowatą że już prawie jako rybie oko może robić

pawbor00

Nadzzzzwyczajne! powalające! oszałamiające! będzie zabawa na cały dzień!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.