Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja

Tani sposób na znakomite zdjęcia za pomocą... telefonu

Dawid Grzyb
Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja

iPhone jest popularnym urządzeniem. Każdy, kto choć odrobinę interesuje się elektroniką użytkową wie, że to jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych w historii. Nic zatem dziwnego, że wielu producentów stara się dostarczać różne akcesoria, które współpracują z iPhone’em. Żeby daleko nie szukać, pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy, to ciśnieniomierz sterowany za pomocą właśnie iPhone'a albo wykorzystanie tego telefonu jako pilota zdalnego sterowania do latającego drona. Lista jest naprawdę długa i kolorowa, poszukaj, a zapewne nie raz, nie dwa razy złapiesz się za głowę z niedowierzania.

3

Testowane produkty:

Podsumowanie

Od obiektywów wymaga się konkretnych efektów. W większości przypadków są to sprzęty przeznaczone dla świadomej, wiedzącej, czego chce klienteli. Co więcej, większości z was takie akcesoria fotograficzne kojarzą się z zaawansowanymi technikami robienia zdjęć. Najczęściej tak właśnie jest, bo różnice między „stałym szkłem pięćdziesiąt" a „rybim okiem", tym do makr lub „szerokim kątem", są kolosalne i amator musi nauczyć się z nich korzystać. To wymaga czasu, cierpliwości i niemałego zacięcia. Nawet w dobie dużej automatyki aparatów trzeba się dokształcać, poznawać możliwości danego obiektywu.

W przypadku telefonów komórkowych takie dodatki muszą być maksymalnie łatwe w użyciu, w końcu nie każdy z was jest fotografem, ale każdy korzysta z tych urządzeń i w głębi duszy chciałby robić ładne zdjęcia. Dlatego bardzo się nam spodobało rozwiązanie firmy Olloclip. Owszem, obycie z tym zestawem obiektywów wymaga nieco wprawy, ale w jego przypadku nauka to frajda, a nie droga przez mękę. W końcu telefony nie mają nie wiadomo ilu ustawień w zaaplikowanych w nich aparatach, co już na samym początku ogranicza czynnik frustracji do niezbędnego minimum. Zamiast zastanawiać się, jaki ma być czas naświetlania, przesłona, balans bieli czy ISO, wystarczy zaaplikować obiektyw Olloclip do telefonu i zrobić kilka zdjęć, a efekty przyjdą szybciej, niż myślicie.

Dlatego „dużo zabawy za grosze, bez niepotrzebnej frustracji" to najlepsze możliwe określenie produktu firmy Olloclip, jakie przychodzi nam do głów. Przede wszystkim jest tani, składa się nie z jednego, ale z trzech „szkieł", które podane są nabywcy w zgrabnej i łatwej w użyciu formie. Gdy uzytkownik już się z nimi oswoi, efekty mogą być zadziwiające, zaręczamy. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że można się skupić tylko na robieniu zdjęć, naciskaniu raz po raz spustu smartfona, który jest na tyle zautomatyzowany, że użytkownik nie musi zagłębiać się w często zawiłe technikalia. Co więcej, zestaw 3 w 1 firmy Olloclip jest na tyle nieduży, że można go ze sobą zabrać wszędzie, no i jest piekielnie solidny, połączenie twardego plastiku oraz aluminium to niemały ukłon w stronę klienta. Dlatego w samym produkcie nie doszukaliśmy się żadnych wad i z wielkim entuzjazmem przyznajemy mu naszą rekomendację. Tym samym zaznaczamy, że podstawą zrobienia dobrego zdjęcia jest usztywnienie aparatu oraz dobre oświetlenie, dlatego apelujemy – nie zrażajcie się pierwszymi niepowodzeniami, w końcu trening czyni mistrza!

AGDLab Rekomendacja

Dla zestawu obiektywów Olloclip

Do testów dostarczył

Alstor

.

Zestaw obiektywów firmy OLLOCLIP - recenzja (16)

OLLOCLIP zestaw obiektywów dla iPhone 4/4S
Cena: 349 zł

Waszym zdaniem

john53600

"...to jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych w historii..." ajfon to smartfon, telefon komórkowy to np. nokia 3210. Proszę rozróżniać pojęcia. Co do samego obiektywu to Chińczyki od ponad dwóch lat oferują obiektyw do ajfona. Żadna nowość.

karol341400

ten szeroki kąt ma tak wielką dystorsję beczkowatą że już prawie jako rybie oko może robić

pawbor00

Nadzzzzwyczajne! powalające! oszałamiające! będzie zabawa na cały dzień!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.