iBox Bluetooth Car Kit IFBT08H, zestaw głośnomówiący z Biedronki - test

Gadanie bez rąk

Marek Kowalski
iBox Bluetooth Car Kit IFBT08H, zestaw głośnomówiący z Biedronki - test

Rozmawianie przez telefon komórkowy w trakcie prowadzenia samochodu to proszenie się o kłopoty. W tym przypadku nie tylko chodzi o mandat, którym zostanie ukarany kierowca trzymający telefon przy uchu, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo samego winowajcy, jak i pozostałych uczestników ruchu. Powszechność tego zjawiska jest zastanawiająca, tym bardziej, że aby rozmawiać przez telefon i jednocześnie bezpiecznie prowadzić pojazd z obydwoma rękami na kierownicy wystarczy tak niewiele.

2

Testowane produkty:

Wstęp

Badania przeprowadzone przez Millward Brown SMG/KRC wykazały, że kierowca rozmawiający przez telefon komórkowy (oczywiście chodzi o sytuację, kiedy telefon jest trzymany przy uchu) czy piszący SMS-y podczas jazdy ma tak samo upośledzoną zdolność prowadzenia jak osoba mająca we krwi co najmniej 1 promil alkoholu! Co gorsza, wg innych danych, na rozmowę przez telefon podczas prowadzenia pojazdu pozwala sobie blisko połowa kierowców.

Tymczasem zgodnie z artykułem 45 ust. 2 pkt 1 kodeksu drogowego: „Kierującemu pojazdem zabrania się: korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.”. Za złamanie tego przepisu kierowcy grozi mandat 200 zł.

Rozwiązaniem problemu są powszechnie dostępne zestawy głośnomówiące. W wielu samochodach są one już instalowane fabrycznie, natomiast w pojazdach pozbawionych tej funkcjonalności kierowca może się samodzielnie zatroszczyć o odpowiednie wyposażenie. W przypadku testowanego przez nas produktu marki iBox - zestawowi iBox Bluetooth Car Kit IFBT08H, sprzedawanemu w sieci sklepów Biedronka, nie jest to szczególnie duże wyrzeczenie. Produkt ten oferowany jest za cenę niemal czterokrotnie niższą niż kwota kary jaką może zapłacić kierowca przyłapany podczas prowadzenia ze słuchawką przy uchu.

Nie ulega wątpliwości, że wartość 59 zł, jaką trzeba zapłacić za opisywany w artykule zestaw jest stosunkowo niewielka, pytanie tylko ile faktycznie ów produkt jest wart. Na kolejnych stronach poznacie odpowiedź na to pytanie.

Waszym zdaniem

rzet00

jechałem po pustej drodze około 100km/h zacząłem pisać sms-a po chwili już jechałem po lewym poboczu ... nie radzę tego robić !!!!

janina_195700

Proszę kupować ten oraz inny sprzęt w Biedronce. Pozdrawiam kobiety z Biedronki w Elblągu, okolicach i w całej Polsce.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.