iRobot Scooba 450 – robot myjący podłogi

Robot zadba o czystą podłogę

Adam Kwiatkowski
iRobot Scooba 450 – robot myjący podłogi

Wyobraź sobie, że wracasz z pracy i się okazuje, że nie musisz sprzątać, bo podłogi już zostały odkurzone i umyte. Chyba każdy chciałby mieć kogoś, kto by to robił. iRobot Scooba 450 to właśnie taki przyjaciel. Wymaga bardzo niewiele uwagi, a mimo to jego lojalność jest niepodważalna. 

0

Scooba, który mówi

8Q2A9711

Automaty iRobot Scooba, przeznaczone do mycia podłóg, są z nami już 9 lat. Mimo to konstrukcja urządzenia nie zmieniała się tak dynamicznie jak w przypadku robotów Roomba. Pierwszy Scooba, model 5900, wzbudził ogromne zainteresowanie podczas prezentacji w 2005 r. Zasada działania: spryskiwanie powierzchni, mycie podłogi obracającą się szczotką i zasysanie brudnej wody, do dziś się nie zmieniła. Nowy Scooba 450 szerszej publiczności został pokazany w styczniu w Las Vegas, podczas targów CES 2014. W czerwcu tego roku dystrybutor iRobot w Polsce, firma DLF, wprowadził nowość do naszych sklepów. 

Hasło reklamujące urządzenie: „Pozwól, żeby robot pracował”, należy interpretować dosłownie. Właściciel Scooba 450 na przygotowanie go do sprzątania i oczyszczenie zbiornika po sprzątaniu musi poświęcić łącznie około 8 minut. Pozostała praca zostanie wykonana przez automat. Robot niekiedy trochę pyskuje. Producent wyposażył go w kilka nagrań, które są odtwarzane w sytuacjach awaryjnych. Robot ostrzega przed nieostrożnym podnoszeniem go po sprzątaniu, kiedy zbiornik z brudną wodą jest pełen. Ostrzega również, gdy jest podnoszony za inny element niż specjalny uchwyt. Inne nagranie jest odtwarzane, kiedy urządzenie trafia na przeszkodę, z którą nie umie sobie poradzić. Wyjąwszy te nieliczne przypadki jest to miłe – chociaż dosyć hałaśliwe – mechaniczne stworzenie.

8Q2A9707

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.